seksuaalhäired 11.04.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kuidas saada lahti liigsest seksuaalsusest? Olen kuulnud USA-s kasutatavast keemilisest steriliseerimisest(süst mis pärsib testosterooni tootmist),kuid kas Eestis on ka olemas efektiivseid meetodeid selle probleemi lahendamiseks?Probleem on selles,kuidas mitte muutuda ühiskonnale ohtlikuks.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keemiline steriliseerimine on täiesti võimalik ka Eestis. Eelistan vältida nimetust steriliseerimine, sest tegelikult me vaid surume maha ülemäärase suguhormoonide tootmise mitte ei hävita hormoone tootvat kudet.

Võib kasutada püsiravi, enamikele meestele piisab aga periooditi ravimi tarvitamisest. Eelnevalt peab kindlasti teostama homoonanalüüsid ja mõned üldised vere analüüsid.

Paljudel juhtudel võib hea tulemuse saavutamiseks vaja minna ka psühholoogi/psühhiaatri abi.

Tervist soovides

Margus Punab