kusiti ava punetab 26.03.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Põen kroonilist eesnäärme põletikku, mis avaldub tavaliselt külma perioodi alguses. Külastasin ka ca 2 kuud tagasi Meestekliinikut, kus tehti eesnäärme sekreedi analüüs, aga põletikku ei tuvastatud. Uriini analüüsid olid korras (spetsiaalselt suguhaiguste analüüse ei tehtud)Aga märkasin ca paar nädalat tagasi kusiti ava punetust ja ka natuke nagu kõrgem koht oleks. Millest see tingitud, kas kroonilisest põletikust, või mingi muu ärritus. Tundsin ebamäärast tunnet vahekorras olles seemnepurske ajal. Otseselt ei kipita, urineerimine valus ei ole, eritist tule. Partner üks. Või on see trennist tulenev mingi pidev ärritus.Tehti ka perearsti juures vereanalüüs, see korras. Mida peaks edasi tegema.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi peal üsna tavapärane norm pilt.
Muutuse põhjus võib olla eelkõige miski nihe partneri mikroflooras. Samuti võib sarnast ärritust vahel anda ka eesnäärmepõletik, aga nagu aru saan, siis see osa on kontrollitud.
Kõige lihtsam on teha meestekliinikus esmaskuse test. Kui see korras, siis midagi tõsist pole ja unustage ära.