Valu eesnäärmepiirkonnas sarnaneb kubemelihasevenitusel tekkiva valuga... 08.03.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen kroonilist eesnäärme põletikku põdedes juba mõned aastad tundnud peale füüsilise liikumise ja trenni tegemist või ajal pistelist valu kubeme piirkonnas. Juhud pole pidevad, kuid nüüd võin öelda et korduma kippuvad. Olen alati arvanud et tegu on spordist saadud kubemelihase venituse või millegi säärasega, mis on visa lihtasalt paranema. Kuid alles hiljuti lõin seose eesnäärme põletiku ja selle ülimalt kubemelihase venituse sarnase valu vahel.

Kas võib olla et eesmäärme põletikuga võib tunda intensiivsel liikumisel (sport) fooni kõrgel tasemel lihasevenitusega sarnast valulikkust eesnäärme piirkonnas? Mulle tundub et need nähud kipuvad olema just siis kui põletikufoon on taas kõrgem kui peaks.
Ja kui need nähud on omavahel seotud siis kas selline intensiivne tegevus oleks täiesti vastunäidustatud, kuidas toimida igapäevaselt edasi? Kas aktiivsust vähendada? Arstil olen juba käimas ja hetkelgi on ravi peal.
Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pistelised, tugevad valud ei tohiks olla seotud eesnäärmepõletikuga. Küll aga on olemas kaudne seos. Kui eesnääre on põletikulises ärrituses, siis on ärritatud ka ilmselt seda varustavad närvid ja see omakorda muudab tundlikumaks ka vastava seljaajusegmendi. See tundlikuse tõus võib üles võimendada ka teised vaagnast tulevad signaalid.
Soovitan siin tavaravile lisaks külastda ka meie keskuse füsioterapeuti, kes ilmselt on parim vaagnavalu spetsialist.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Valud alakõhus ja kubemes

kolmel korral viimase paari kuu jooksul on esinenud tugev lühiajaline valu alakõhus, mis tekitab natuke nagu nõrkustunned ja raske on hingata. esimesel korral kannatasin selle ära ja kuna valu hoog oli ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tugevad valud alakehas on enamasti seotud ka s sooletrakti või närviregulatsiooni probleemidega. Alakeha püsiv ebamugavustunne või nõrk valu enam eesnäärmepõletikuga. Antud juhul soovitan esmalt oma perearsti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: