Valge (mõnes kohas nüüd ka punetav) laik suguti nahal 23.01.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Pildi peal pole hästi eristatav, kuid tegemist peamiselt pigem valge laiguga, mis on katsudes veidikene kuivem kui tavaline nahk.

Pildi peal nähtav punetav "ring" on üsna alles nüüd tekkinud, mis on väga kuiv. Punetav osa ühendub ka vana laiguga kokku.

Enne kui veel arstile ei pöördunud proovisin klotrimasooli, mis võttis algselt laigult kuivuse, kuid pärast kreemi kasutamise lõpetamist läks see laigu piirkond uuesti kuivaks. Pöördusin probleemiga Tartu Ülikooli Kliinikumi Tallinna meestearsti juurde, kes välistas suguhaiguse versiooni ja arvas, et pigem tegemist mingit tüüpi seenhaigusega, kuid ei oskanud öelda täpselt millisega. Kirjutas retseptisalvi, mida pidi määrima 1 nädal 2 korda päevas õhukese kihina. Juhul, kui kreem ei aita soovitas pöörduda nahaarsti juurde.

Laik ära ei kadunud, kuid kuivus oli kadunud umbes 1.5 nädalaks pärast mida siis tekkis pildil nähtaval punetus ja totaalne kuivus selles punetavas piirkonnas nahal. Hakkasin kohe pärast seda uuesti klotrimasooli määrima, kuid pärast Fucidin salvi paraku enam klotrimasool seda kuivust ära ei võta enam.

Laik ei sügele, midagi ei valuta, aga psühholoogiliselt üsna laastav olukord eriti kuna näha et probleem pigem laieneb mitte ei leevene.

Ühtegi sellist nahaarsti paraku ei leia internetist, kes seal piirkonnas esinevate probleemide lahendamisega ennast välja reklaamib.

1. Kelle juurde soovitate pöörduda?

2. Mida oskate soovitada enne vastava spetsialisti leidmist ja vastuvõtule jõudmist probleemi leevendamiseks / lahendamiseks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Näen, et olete pildi lisanud, kuid kahjuks ei näe seda mina. Kuna see täna mul juba teine sarnane mure, siis ilmselt teenuse vahendaja probleem- küsige palun järgi.
Pildi alusel on selliseid asju väga raske lõpuni hinnata. Visuaalsel leiu kõrval on oluline ka muutuse tekstuur ja muud pisinüansid.
Nahaarst on nahaarst, pole kahjuks ühtegi, kes oleks vaid peenise muutuste peale spetsialiseerunud. Nendega tegelevad pigem meestearstid. Küll võib peenise nahal olla ka tüüpilisi nahahaiguseid, kus nahaarsti võimalused edasi uurida paremad. Seega soovitus - nahahaiguste kliinik ja lihtsalt nahaarst.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Sugutile tekib valge laik & lõhed nahal

Suguti juurele tekib valge laik, nahk kuivab, tekivad ka väiksed lõhed mis on kohati valulikud. Tekib kiirelt, õhtul ei ole, hommikul on, paraneb ka mõne päevaga, aga tekkivate lõhede tõttu on ikkagi ebameeldiv ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tegu on kroonilise nahahaigusega, mis on paiguti ravitav, paiguti ravimitega kontrolli all hoitav. Tulge kogenuma meestearsti või nahaarsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pōletik,infekstioon

Täna hommikul,kui tüdruk Mulle oraalseksi tegi,tundsin,et midagi on väga valesti.
Sugutipea paljastuval osal oli veripunane laik.Enne oraalseksi,tavalist Seksi ei teinud,vaid natuke hōōrusime.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Väike valge punn võib olla kondüloom. Peenise naha alla on tekkinud verevalum. Arvestades lisaks eesnaha kitsenemist, seda et ei liigu vabalt ja pilti, siis kahtlustaksin teil kroonilist skleroseerivat ...

Loe edasi

Moodustis munandi nahal

Kõva valge moodustis munandi nahal. Millega võiks tegu olla. Otseseid kaebusi ei ole.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Umbunud rasunääre. Võib aja jookusl ise tühjeneda, võib vaikselt suurenenda. Tervisele ohtlik ei ole. Ravi otseselt ei vaja.

Loe edasi

Hele laik peenise algosas

Peenise algusesse keskele tekkis väike valge laik, ja nüüd tundub et see on levinud natuke vasakule küljele.
Kuidas asja ise ravida, või teha kindlaks et laik enam edasi ei laieneks.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilma läbivaatuseta on siin midagi arvata pea võimatu. Suurima tõenäosusega on tegemist algfaasis kroonilise skleroseeriva balaniidiga - võite internetist otsida BXO märksõna all. Ravist ilma diagnoosita ...

Loe edasi

Laik peenisel

Vahel tekib eesnaha alla suguti pea peale punetav laik, teinekord on jälle ülejäänuga ühte tooni, kuid see koht on selline kilejas, peegeldab rohkem kui ülejäänud ala. Valu ei tee ega ole kõrgem üldisest ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tegemist ühe kroonilise põletiku alavarmiga. Suurt probleemi ei tekita. Vahel taandub iseeneslikult. Soovitan siiski kontrolliks/raviks meestearsti poole pöörduda.

Loe edasi

probleem

Mul on sihuke mure et suguti peale tekkisid sihukesed punased täpid ja suguti ümber läks kõik punetama peale vahekorda see on juba teine kord niimoodi aga mingi ajamöödudes ta kaob ära kas see on mingi ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Preservatiiv kaitseb (sugulisel teel levivate) haiguste eest 70% ulatuses. Kui probleem püsib, siis leate juhised portaali sektsioonist Tasub teda / Uuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: