Gardnerella Vaginalis meestel? 19.01.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

https://www.kliinik.ee/margus-punab/id-20/arst#formMingeid sümpotemeid mul ei ole.
Kuna on uus püsipartner siis lihtsalt tegin igasugu suguhaiguste teste igaks juhuks.

Tervisetestid.ee kiirtest näitab kergelt positiivset tulemust "Gardnerella Vaginalis" kohta.
Kergelt selles mõttes et testi juhend ütleb “Test region may vary depending on degree of infection".
Minu puhul siis vaevumärgatavalt ikkagi teine joon on olemas.

Kas ja mida peaksin edasi tegema?
Uuesti sama testi?
Perearsti või mõne muu arsti poole pöörduma?

Internetis leiduv info meeste ja Gardnerella Vaginalis kohta on üsna vastandlik et kas peaks ravima (kui sümptomeid ei ole) ja kas on ohtu naispartnerit "nakatada".

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Minu esimene soovitus on, et ärge tehke suvalisi teste. Kiirtestide kvaliteet ei ole (täna veel) selline, et nende alusel saaks miskit haigus kinnitada või välistada.
Teine teema on gardnerella. Tegemist ei ole suguhaigusega. Minu tänase teadmise alusel ei ole mehe jaoks tegemist haigustekitajaga. Maiste puhul on tegemist ühe teguriga suuremas kompleksis.
Kui kaebuseid ei ole, siis ravi ei soovita.