Peenise põletik vms 07.11.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere lugu algas sellest kui oli kaitsmata vahekord. Pärast spermaga kokkupuudet tekib nagu lööve vms. Kui päevaega näiteks pihku ei löö taandub suht kiiresti. See laik on nagu ümber peenise kaela ja on ilus sile. Tekivad ka sellised täpikesed ja pärast spermaga kokkupuudet on selle laigu kohapealt valulik kuni taandub.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Klassikaline krooniline eesnahapõletik. Kui tekkis juhusuhte järel tuleks esmajoones kindlasti välistada suguhaiguste võimalus. Kui ägeneb peale seemnepurset, siis tuleb kindlasti üle vaadata ka " sisemine ilu" - eelkõige teha sperma analüüs põletiku välistamiseks. Kui teame, millega tegu, siis pole ravi enamasti sugugi keeruline.