Meestüüpi kiilaspäisus naistel 11.10.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
lugesin (https://tervis.postimees.ee/2717750/kiilaspaisusega-ei-pea-ilmtingimata-leppima), et tegelete muuhulgas "meestüüpi kiilaspäisusega", mis esineb ka naistel. Olen mitu aastat märganud, et juuksed jäävad hõredamaks rohkem kui normaalselt peaks jääma (peamiselt pealae pealt). Periooditi tuleb ka pestes rohkem juukseid ära ning praeguseks on pealaelt selgelt näha, et juukseid on vähem. Selline probleem on ka emal ja isal. Kas "kiilaspäisuse uuringut" tehakse ka naistele ning kus saab diagnoosida millega on konkreetselt tegemist ning kuidas alustada ravi? Kas on mingit efektiivset ravi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks naiste vastava probleemiga mul kogemus puudub. Enamik meeste kiilaspäisusest on selgelt seotud teatud meessuguhormooni suhteliselt kõrge tasemega, mis on kanasti ravimitega korrigeeritav. Naistel on mehaanismid teised ja nahapoolsete põhjuste osas ei oska ma head nõu ja abi anda. Tallinnas peaks olema juuste hõrenemisel keskendunud kliinik. Usun, et nemad oskavad aidata.