Suguhaigused 04.09.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen naine kellel diagnoositi 09.08.2017 järgnevad suguhaigused:
* Mükoplasma genitalium
* Gonorröa
* Kandidaas (seenhaigus)

Minu elukaaslane käis teie vastuvôtul 35.ndal nädalal, mil vôeti uriinist suguhaiguste proovid. Kas tôesti uriinist saab testida suguhaigusi?
Tänaseks oleme saanud ka analüüside vastused teilt.
Analüüside vastused olid:
*Mükoplasma genitalium DNA positiivne
*C trachomatis DNA Negatiivne
*N gonorrhoeae DNA Negatiivne
*T vaginalis DNA Negatiivne

Kuidas saab elukaaslase analüüsides gonorröa vastus olla negatiivne?
Kas on vôimalik, et analüüsi negatiivne vastus on vale?
Kas on vôimalik, et gonorröa jääb antud juhul teise suguhaiguse (mükoplasma genitalium) varju?
Kas on vôimalik, et gonorröa on organismis niikaua, et test ei tuvasta haigust enam?
Kas on vôimalik, et gonorröa bakteri n.ö tase/määr on lihtsalt nii madal-väike et vôetud analûüs bakterit ei suuda tuvastada?
Kas korduvanalüüs oleks praegusel juhul vajalik?

Kui elukaaslase analüüsi vastused on siiski tôesed ja gonorröa on negatiivne kas ravikuuri peab elukaaslane sellest hoolimata läbi tegema kuna minu gonorröa analüüsi vastus oli positiivne!

Mis on kôige tôhusam ja kiireim ravim gonorröa vastu? Olen kuulnud n.ö tilgast (tilgutatakse ravimit verre). Kas ka teie pakute seda ravimeetodit?

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meie võrdlusuuringu alusel on esmaskuse analüüs suguhaiguste ja kindlasti just gonorröa suhtes oluliselt täpsem, kui varem kasutatud pulgaga testi võtmise meetod.
Meditsiinis pole üksi test 100 % tõene. Esineb nii valepositiivseid kui valenegatiivseid tulemusi. Antud juhul on väga keeruline hinnata, kumma poolega tegemist. Ka kaitsesüsteem võib inimestel töötada erinevalt - uuringud on näidanud, et partnersuhtes kinnitub suguhaigus teisel osapoolel keskmiselt 80-90% juhtudest.
Mäletan seda lugu ja seetõttu panin mehele ka veidi ebatüüpilise ravikuuri, mis peaks vaikimisi katma ka (enamiku) gonorröa (juhtudest). Kindlasti peab ta tegema ja järelkontrolli. Meie tugevus on, et otsuste rida ei põhine vaid mikroobileiul vaid alasti ka kaasneval põletikuleiul, mida meie labor võimaldab hinnata paremini, kui ükskõik milline teine Eesti labor seda teha suudaks. Meie Go puhul ´tilka´ ei tee - piisab ühekordsest süstist lihasesse.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Peenisel punetus

Peenisel (nahal) tekkis järsku kogum, mille keskel oli vill (momendil kärn)
Tänaseks punetus säilinud ja sügelus kohati intensiivne.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Enamasti on eesnaha põletikud meestel sugulisel teel saadud - mitte alati just suguhaigused vaid partnerite sugutrakti põletike kajastused. Siin võimalik ka herpes viirus. Ilma läbivaatuseta täpsemat vastust ...

Loe edasi

Kondüloomid

tere
olin hiljuti vahekorras mitte just kòige paremate elukommetega naisterahvaga. seks kondoomiga, suuseks ilma. kas vòisin saada nakkuse?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Suguhaigused levivad kahjuks ka suuseksi teel. Igaks juhuks tasuks ennast ikka kontrollida!
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Analüüsid

Tere,

küsimus, kas Tallinnas vastuvõtule tulles antakse vajadusel analüüse samas uues kliinikus või määratakse selleks mõni muu aeg ja see toimub mujal.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Oleneb, mis testidest jutt on. Kohe võtame suguhaigused ja hormoonuuringud. Sperma analüüs peaks tasapisi käivituma alates järgmisest nädalast. Kui kiiremini vaja siis kasutame HTI labori abi. Ultraheli ...

Loe edasi

suguhaigused

Kus ja millal oleks võimalik teha suguhaiguste test ?
Ning kui palju see maksab ?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Analüüse saab teha meestearsti või suguhaiguste arsti vastuvõtul. Tallinnas saate otse pöörduda HTI laborisse (tasuline teenus).
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

mis siis on kui ma pesematta kättega peenist katsu

kui ma pole näiteks nädal aega käsi pesnud ja käperdan oma peenist kas siis on võimalik mustade kättega mingit haigust saada kas suguhaigused evivad ni ka?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mina soovitaksin ikka oma käsi vähe sagedamini pesta. Isegi peenis vajaks vähemalt kord päevas vee ja seebiga hooldamist. Mustadest kätest võib haiguse saada küll.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

suguti

viimasel ajal on tekkinud mure, et suguti ots on hakkanud sügelema. seda eriti pärast vahekorda, muidu nagu ei pane nii tähele. kas võib olla tegemist mõne suguhaigusega

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kindlasti peaks esmalt suguhaigused välistama. Samas võib põhjuseks olle ka partneri tupe põletik või lihtsalt tupe keskkonna muutus aga ka teie alaäge eesnäärme põletik. Ülalmainitud probleemide optimaalsed ...

Loe edasi

sperma

Tere! Olen 18 aastane noormees ja mul oli sperma verega koos natuken aga ennem ei ole sellist asja olnud. Suguelu on keskmiselt aktiivne ja kas sellise asja pärast peab muretsema ka? Saab seda rohtudega ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui sperma on verine, siis peab kindlasti välistama sugutrakti kroonilise põletiku ja suguhaigused. Soovitavad uuringud leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Loe edasi

valulik urineerimine

Kui urineerimisel esineb vahetevahel valulikkust, kas asi võib tõsine olla ja mida peaks ettevõtma??

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Valud kusemisel on alati haiguse näitajaks. Välistama peab suguhaigused ja eesnäärme põletiku. Soovitan meestearsti külastada.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: