Rebestasin eesnaha kida katki 31.08.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, poolteist nädalat tagasi vahekorras olles suutsin eesnaha ja peenisepea vahelise kida täitsa katki tõmmata, peaaegu sinnamaani, kust kida algab, ent tundub, et mitte täitsa lõpuni. Eesnahk tuleb kõik peenisepea pealt maha kui see tagasi tõmmata. Siin on ka varem sarnaseid küsimusi küsitud ent mulle tundub, et need on olnud väikesemad rebendid. Välismaistelt saitidelt lugesin, et võib ka juhtuda, et kui see liiga katki tõmmata, siis ei kasvagi see kinni. Kas see on nii ning mis aja jooksul peaks märgatavad tulemused näha olema, kui see paraneb? Valulik pole veel ei kusedes ega ka muul ajal peenis olnud. Miskit seal allpool küll tunda annab, aga ei tea nüüd kas see on paranev nahk või kida mis end korda teeb. Tunne on selline, nagu peenis oleks erekteerunud ning kida pingul, ehkki erektsiooni pole ning eesnahk on peenise pea peal.
Küsimus oleks ka selle kohta, et kas seda on võimalik kirurgiliselt kiiremini parandada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kida rebend on suhteliselt sage probleem. Soovitan paar nädalat seksuaalelus pausi pidada. Taasalustamisel kasutada paar nädalat preservatiivi. Kui ka siis veel miskeid probleem esineb, siis tasuks vastuvõtule tulla. Saab üle vaadata ja otsustada, kas ja mida edasi teha. Mõnel juhul on vajalik suisa eesnaha operatiivne ravi.