Munandid paistes 02.08.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Eile lõunast läksid munandid paiste ja punetavad,ning sügelus tekkis ka koheselt,õhtul munandeid katsudes altpoolt oli ka valulik.Täna sama olukord.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandipõletiku kahtlusel peaks kiiresti arsti vastuvõtule jõudma. Alustage perearstist, kui on ka palaviks ja suur valu, siis EMOst. Pärast tuleks kindlasti välistada eesnäärmepõletik, mis on enamikel juhtudel üheks probleemi põhjuseks.
Teie puhul pole selge, mis põhjusel need paistetused tekivad. Kui ka sel korral on muutused sarnased eelmistele, siis ehk tasuks tõesti veelkord hääd allergoloogi külastada. Samas mina alustaks siiski perearstilt, kes omab teie kohta kõige enam informatsiooni.