Candida albicans ? Peenisel 05.06.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimased 4 kuud on mastrubeerides tekkinud peenisele valge kuivanud naha kiht.Inglise keeles kirjeldaksin seda kui white flaky skin crust. Sellega seoses ei ole julgenud seksuaalselt midagi teha. Ei sügele ega midagi ebameeldivat. Olen kuulnud, et see võib olla Candida albicans vorm. Kuidas seda välja ravida. Tekib ainult siis kui peenis on erekteerunud. Olen märganud ka , et peenis on üldiselt kuivem kui kunagi varem erekteerunult.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ütlen ausalt, et segaselt esitatud küsimus. Millal peale erektsiooni/masturbeerimist see kiht tekib? Milline on m tehnika, abivahendid jne. Soovitan siiski vastuvõtule tulla. Hea oleks sätitada nii, et kirjeldatud muutus on arstile jõudes näha. Eelnevalt 24 tundi pesemata. Candida roll on siin küsitav.