Eesnahk tuli üle peenisepea aga ei lähe tagasi 13.12.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

See oli mu elu neljas kord olla naisega vahekorras olla ja esimest korda ilma kummita nüüd aga juba 4 päev möödas vahekorrast .Pole eesnahk peenisepea peale tagasi läinud. Kõvaks minnes on peenis valulik .

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitan pöörduda erakorralise meditsiini osakonda. Mida pikemalt eesnahk pingeseisundis peenis pea taga seisab, seda keerulisem on asja lahendada. Tegu on parafimoosiga. Soodustavaks teguriks eesnaha kitsenemine. Kui probleem laheneb ilma kirurgilise sekkumiseta, siis tasuks kindlasti ennast ka meestearstile ette näidata. Üldine reegel on see, et kui eesnahk ise vabalt üle peenise ei liigu, siis tuleb see peale vahekorda ise tagasi viia.