Raseduseaegne seks 05.03.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Selline probleem: enne seksuaarvahekorda saab alati kontrollitud hügieeni nõudeid, nii et "mustalt" seks ei lähe läbi. Seda enam, et naine on 8 kuud rase ja tervisega kõik korras ning ei ole ka seent, vähemalt ei tohiks hetkel olla. Mure aga on, et peale neid niigi väheseid vahekordi, tekivad mu riistale punased punnikesed/laigud ja ka punakad kolded. Tunne on selline, nagu oleks riista happevanni kastnud. Järgmisel päeval tekib ka sügelus ja kestendus, ning riist on kuivetunud ja laiguline. Sellises seisus on ta üle nädala kindlasti. Ilmselt ajab naha maha ja siis saab terveks, vähemalt kuni järgmise vahekorrani.

Kas naise organism toodab rasedusega mingit tugevamat kaitsevedelikku või milles asi? Mida kodus ise peale määrida või teha ja kas peale sünnitust naise happeline tasakaal normaliseerub?

Tervitades ja lohutavat lahendust ootama jäädes

Tarvi

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tupe keskond muutub raseduse ajal tõesti üsna olulisel määral. Hoidumaks pragustest probleemidest soovitan kasutada vahekorra ajal preservatiivi.

Hormonaalsed muutused taanduvad peale sünnitust suhteliselt kiiresti, nii on usutavasti seksuaalelu taastumise ajaks taandunud ka praegused muutused tupe keskkonnas.

Edu soovides

Margus Punab