Progesteron 0,0ng/ml, Testesteron 1,76ng/ml, vitamin D 28,78 ng/ml. Millist ravi alustada? 20.11.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen teie vastuvõtul korduvalt käinu viimati 2014a siis olid näitajad korras, kuid hädad olid juba siis nõrgemal kujul olemas.
Saadaksin Teile kõik oma värsked analüüside näitajad meili.
Elan Tenerifel ja häda vajadusel tuleksin Tallinnasse.
Minul on 5 väikest last ja mure on selles, et tervis on väga halb. Vajan südamest Teie abi. Kuna alles kolisin Tenerifele ei oska ma hispaania keelt ja inglise keelt ja arstidega on väga raske suhelda. Olen 171cm ja 79kg.
Mul valutavad luud-liigeset, eriti õlaliigesed, kõik on väga nõrgad, lihased hääbuvad, muutuvad lötendavaks rasvaks. Varem olin lihastes. Trenni ja võimlen teen minimaalselt, kuna valus on. Käin tihti urineerimas. Erektsiooni häired. Jõudu ei ole, väsimus, olen närviline, elujõud puudub, pidevad peavalud. Lisaks on minul ärritavasoole sündroom ja kõrgvererõhutõbi, gluteeni ja laktoositalumatus. Ennem oli kõht koguaeg lahti 10-20 korda, nüüd viimased kuuaega kõht on korras. Minule on tehtud väga palju erinevaid analüüse, nüüd alles avastati testesteroni ja progesteroni viletsat taset. Saadan Teile lisaks ravimi pildid mis minule määrati.
Palun Teie abi ravi saamisel. Maksan kõik teenused kinni. Õpetage palun mida teha, kas on vaja veel mingeid analüüse võtta?Või oskate õiget ravi määrata? Mis mind ees ootab? Kas on võimalik paraneda?
Soovi, et Teie jälgiksite minu ravi käiku ja aitate minul paraneda. Järgmine kuu on minul plaanis Eestisse tulla, kui tervis lubab. Saatsin lisaks 17 manus analüüsidest ja ravimitest. Kui ei tulnud läbi saatke palun e-mail kuhu võin saata uuesti manused.
Tänades!
Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tere! Viimase 8 aasta jooksul olete meie kliinikus käinud teise arsti juures ja hoopis teise probleemiga. Faili siin juures kahjuks ei ole. Pealkirjast pean tõdema, et arste, kes mehel progesterooni teste teevad vist tõesti väga usaldada ei saa. Testosteroon on väga madal. Selle põhjus tuleb leida. Siin on vaja laiemaid uuringuid - lisaks testosteroonile kindlasti ka SHBG ja prolaktiini testid. Läbivaatus. Kaugjuhtimise teel nii keerulist haigusjuhtu kindlasti ei lahenda. Kui tulete meile vastuvõtule, siis saate aja kõige lihtsamini aadressil. meestekliinik@kliinikum.ee. Sealtkaudu võin eelnevalt üle vaadata ka teie senised uuringutulemused ja vajaliku lisauuringute skeemi ette kokku panna.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Sperma analüüs

Tere!

On olnud 2 raseduse katkemist, sai tehtud nüüd sperma analüüs. Arstini on veel aega. Palun seletage analüüsi näidud lahti ja palun ka soovitusi.

VASTUSED:
Abstinentsi ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ainuke kõrvalekalle on veidi madalam spermide liikuvus. Siiski pole see ilmselt katkemise põhjus. Sperma analüüs on viljakusuuringute kontekstis vaid umbes 30% vajalikust informatsioonist. Selle alusel ...

Loe edasi

Prosta-Check test

Tegin Prosta-Check testi. Testi T -joon värvus pikkamööda väga õrnalt roosaks peale 8-9. minutit. (pilt lisatud). Kas võin testi tulemusega rahule jääda?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

PROSTA-Check® kiirtesti tulemus, mis on normist kõrgem (üle 4 ng/ml), näitab eesnäärme healoomulist või pahaloomulist suurenemist.

Esmalt pean tõdema, et 45-aastasel mehel ei ole selle normiga ...

Loe edasi

PSA vastus

Tere!
Abikaasal on Teie poolt diagnoositud eesnäärme suurenemine mõned aastad tagasi.
Umbes aasta-poolteist tagasi sai perearsti juures PSA testi korratud. Kuna perearst ütles, et vastus oli ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Teen väikese tabeli PSA väärtustest mille puhul võib olla üsna rahulik ja järgmise testi peale mõelda alles kuskil 4 aasta pärast. Vanus:
40-49 aastat < 0,7 ng/ml
50-59 aastat < 0,9 ng/ml
Loe edasi

Eesnäärme põletik ja PSA

Tere,

Küsimus PSA väärtuse kohta. Minul tuli see 1.53 ng/ml kohta aga analüüsi normiks märgitud <1.4 ng/ml. Kas on põhjust muretsemiseks ja võtta ka uus proov FPSA kohta?
Proovi lasin ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Selles vanuses meestel on PSA eesnäärme kahjustuse, mitte vähi näitajaks. Vähi suhtes tasuks muretseda, kui vanus oleks >40! Tsüsti, millest ka oma visiidil rääkisin, teke on suure tõenäosusega tingitud ...

Loe edasi

impotentsus androcuri tarvitamise puhul

01.10.20003. tehti mulle Kohtla-Järve haiglas eesnäärme operatsioon. Enne operatsiooni tehtud analüüside tulemused olid järgmised:
PSA ..................1,29 ng/ml < 4,0
FPSA ................0,425 ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Vastuoluline lugu. Raske on nii kaude nõu anda. Selge on, et androcur ravi soodustab erektsioonihäire teket/süvenemist. Soovitan oma uuringud kaasa võtta ja küsida teise uroloogi arvamust. Vastava teema ...

Loe edasi

eesnäärme adenoom

Tere! Suurenenud eesnääre,uuritud ultraheliga, igapäevaelus olulisi vaevusi ei põhjusta.

Ettevaatlikuks muutis PSA kõrge väärtus, 6 punktist võetud koeproovides ohtlikku ei leidunud, hiljem ...

Vastas dr Aivar Tilk

Vaba PSA maksab täpselt sama palju kui PSA analüüs. Üldiselt soovitatakse iga kõrgenenud PSA puhul võtta eesnäärme biopsia ja kui see on negatiivne, siis määrata vaba PSA. Kui vaba PSA on alla 16%, tuleb ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: