Lastetus 04.03.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kohe siis probleemist, mis seisneb lastetuksjäämise kartusest. Ajalugu on küllalt pikk ja mälule piinarikas. Kolm-neli aastat ja aasta tagasi tegid minust eostatud naised abordi, põhjused ei ole enam mõistagi olulised (need ei olnud tervislikud). Enne viimast eostamist põdesin ma läbi omapärase haiguse, mis meenutas mumpsi, aga piirdus kõigest ühe kaelapoole paisutamisega. Läinud kevadel sain juba palju halvema haiguse osaliseks ja põdesin läbi populaarse suguhaiguse glamüdioosi (kui ma nüüd glamüüdiaga segamini ei ajanud). Olen lugenud, et mõlemad haigused on äärmiselt ohtlikud suguvõimele. Seega olen nüüd tõsiselt mures, sest soovitud rasestumist ei ole toimunud juba rohkem kui kuue kuu vältel. Kas nende märkide järgi võib juba midagi kindlat väita? Mida edasi teha? Olen Teist kui lugupeetud tohtrist palju kuulnud ja palun nüüd esimest abi.

Lugupidamisega

M.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mitte kumbki teie poolt kirjeldatud haigustest ei põhjusta 100% viljatust. Mumps on ohtlik siis, kui tekib ka munandi põletik. Klamüüdia juhul, kui on agresiivne mikroobi tüvi ja/või jääb pikalt ravimata. Soovitan teil tulla vastuvõtule ja uuringutele. Viljatuse põhjus ei pruugi olla ainult teie poolne, seega soovitan paralleelselt uurida ka partnerit.

Edu soovides

Margus Punab