Kuna anda klamüüdia proov? 16.07.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kui on olnud kaitsmata vahekord, siis mitu päeva peale vahekorda võiks minna arstile klamüüdia proove andma ? Kas peale vahekorda 5p on piisav aeg, et proov näitaks õiget tulemust või on selleks pikemat aega vaja ? Mitu päeva peaks ootama, et proove anda ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kogemus näitab, et tänapäevased testid püüavad suguhaiguse kinni üsna vara - juba näiteks teisel päeval. Viis päeva on kindlasti piisav. Oluline on aga teda, et kuigi kõige sagedasem, pole klamüüdia ainuke suguhaigus mille suhtes peaks ennast riskikäitumise järel testima.