valu suguti juurel 13.02.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

5 päeva tagasi avastasin suguti juurel-kaelal ülapool,mitte munandite juures valuliku koha,Üldiselt olen alasti magaja ,kuid tol ööl magasin aluspükstega.Hommikul ärgates oli selline tunne,et suguti oleks justkui keha küljest äramurdumas nii valulik tunne oli.See valu ei ole veel möödunud.Eriti valus on hommikul ärgates kui suguti on (kusekõva)erutus asendis.Seksuaal vahekorras olin viimati jõulude ajal.Samuti on urineerimise ajal kerge põletav tunne kusejuhas.Ka urineerimise surve on suht madal,pealegi veel uriinijuga lendab kahte lehte,nagu laseks kastekannuga.Millest sellised probleemid?Kas võivad olla eesnäärme vähi tunnused?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärmevähk kulgeb algfaasis ilma nähtudeta ja selline vaevuste kompleks pole kindlasti vähile iseloomulik. Siin tundub olevat tegu kahe eri probleemiga. Esmalt kusemishäired eesnäärmest (mis haigusega tegemist vajab uuringutega täpsustamist) ja ilmselt lisaks miski peenise trauma. Kui magu lubab, siis võite vaevuste leevendamiseks võtta ibuprofeeni 400 mg 2 korda päevas, peale sööki. Soovitan võimalikult kiiresti asjaliku meestearsti poole pöörduda.