Peenise seened 19.11.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kuidas saada lahti peenise seentest.Töötan välismaal ja käin kodus iga 10 päeva tagant (naine Eestis).Oleme kasutame mõlemad klotrimasool salvi juba mõnda aega .See aitab kui ei lähe vahekorda .Kõik aga niikaua ok kui vahekorda lähme ja ma klotrimosool salvi ei kasuta nii kohe seened tagasi.Kuidas sellest vabaneda.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seened on tagajärg mitte põhjus. Seened saavad tupe keskkonnas üle kasvada siis, kui seal on oluline mikrofloora taasakaaluhäire. Selle häire põhjuseks võivad olla mehe alaägedalt ja kaebusteta kulgevad sugutrakti (eesnäärme/seemepõiekese) põletikud. Viimast hoiab ülal jällegi partneri tupemikroobide häire ja seenpõletik. Ringi on võimalik lõhkuda vaid mõlemat üheaegselt uurides ja ravides. Tulge vastuvõtule. Peaks tegema sperma analüüsi ja eesnäärme sekreedi analüüsi. Kui ühes selge põletik, siis pole teist vaja.