mingi nähtamatu kiht tekib 1-2 päevaga eesnaha alla 09.11.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere,

eesnaha sisemisele poolele, ja peenisele tekib mingi nähtamatu kiht,
mida ei saa seebiga maha pesta. Kuid WC paberiga üle libistades, tulevad näha
valged kirmed, või tükid, ja ilmneb, et kogu peenise pea on selle kihiga kaetud.
Kui olen selle paberiga nähtavateks kirmeteks tükkideks hõõrunud, saab selle veega ära pesta. Umbes ööpäevaga, on väga õhuke kiht uuesti tekkinud.
Kui on viimasest pesemisest möödas mitu päeva, on seda vastavalt rohkem.
Ka see sõltub justkui toidust, mida olen söönud. Mõnikord nagu kohe igapäev tekib väga palju seda kihti. Ja mõni nädal on probleem kadunud.
aitähh,

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga naise mikrofloora on unikaalne ja sellised muutused on enamasti tingitud mikrofloora koosluse muutusest. Esimene asi mida saate teha on igapäevane regulaarne hügieen. Pesta peenist leebe seebiga (näiteks lasteseep) 1 kord päevas ja teine kord lihtsalt sooja veega. Kui ei muutu, siis pöörduge täiendavateks uuringuteks ülikooli meestekliinikusse. Visiidieelsed juhised leiate: http://www.kliinikum.ee/meestekliinik/loe-enne-visiiti