Eesnääre valulik ja kõvem kui muidu. 02.09.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Käisin andmas eesnäärme sekreediproovi, arst ütles et eesnääre on kõvem ning sekreeti seega raske kärre saada. Oli ka suhteliselt valulik. Muid sümtomeid jälle hetkel ei ole, vahepeal olid tavalised alakeha valud. Kas ka põletik võib eesnäärme tihkeks ja valulikuks teha või on see midagi tõsisemat nagu kasvaja, arsti juurde tagasi alles 25.09

Kas ka autoistmesoojendu võib halvasti mõjuda eesnäärmele. Aastal 2005 sügisel sai ostetud uus auto millel oli istmesoojendus, talvel olid sarnased valud nagu praegu hooti käivad, peale seda ei ole valusid olnud, 2008 aasta kevadel avastasin munakese munandi juurest mida teie pealte munandimanuse tsüstiks. Kas annab olla et põletik ongi eesnäärmes juba 2005 aasta talvest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

34 aastaselt eesnäärmekasvajat veel kartma ei pea. Subjektiivset hinnangut eesnäärme tiheduse kohta hirmutavana võtma ei pea. Ülikooli meestekliinikus teeme täna vastavad testid kõik massaažijärgsest kusest ja sekreedi saamine pole nii hädavajalik. Esmalt tuleks selgeks saada, kas tegu on eesnäärmepõletikuga või mitte. Kui pikalt see kestnud on on märksa keerulisem hinnata, kuid eesnäärme ultraheli alusel saab a seda veidi hinnata.