tuim munandivalu või raskustunne 11.08.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere! tekkis siis paar kuud tagasi munandis ja alakõhus selline tuim valu , vahepeal kadus jälle ära paariks nädalaks ja siis tekkis uuesti . Käisin arsti juures soomes kontrollis arst ütles , et seemnejuha on natuke ägestunud vmd , kirjutas mingisugused tabletid nädalaks Arcoxia 120mg .Võtsin ära korraks aitas kuid nüüd on uuesti selline tuim valu parempoolses munandis igapäevaselt! Erutatud on ka üks nibu vahepeal ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandivalul on kaks tüüpilisemat põhjust - sugutrakti, enamasti eesnäärme, põletik ja teiseks piirkonda varustava närvijuure ärritus. Esmalt tuleks välistada sugutrakti põletik. Selleks tuleks teha sperma analüüs või eesnäärme sekreedi uuring, kindlasti lisaks ka läbivaatus ja võimalik, et ka ultraheliuuringud eesnäärmest ja munandite piirkonnast. Rinnanibu erutusseisund võib olla seotud hormonaalsete muutustega, vahel ka ülekaaluga.