Gonorröa 11.07.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on hirm seoses klamüüdia/gonorrröa levikuga kurgus. Ma olen olnud oma partneriga koos 2 aastat, suhe on monogaamne ning usaldusväärne. Meil mõlemal on olnud eelnevalt (viimane vahekord eelneva partneriga 3 a tagasi) seksuaalpartner, kellega oleme olnud kaitsmata oraalsetes vahekordades. Suguhaiguste testid mõlemal eelmiste partnerite ajal tehtud- testid negatiivsed. Uuesti tegime suguhaiguste testid siis, kui olime olnud teineteisega kaitsmata oraal- ja vaginaalvahekordades 6 kuud, kuna noormehel tekkis valulikkus urineerimisel. Suguhaiguste testid said võetud suguelunditest, kurgust mitte. Mõlemal olid klamüüdia, gonorröa, trihhomonas negatiivsed, tasulises korras lasin teha ka süüfilise testi, mis oli samuti negatiivne. Noormehel avastati ureaplasma urealyticum (arst kirjutas meile mõlemale raviks Doxycyclin 500 mg, 7 päeva, 2xpäevas). Alates sellest ajast kasutame kondoomi. Noormehel tänaseks kroonilise prostatiidi diagnoos, saanud 1.5 aastat ravi. Oleme andnud noormehega kordusanalüüse suguhaigustele, mis on olnud negatiivsed. Naistearst avastas minult mycoplasma hominise, mille raviks sain Doxycyclini jällegi, 10 päeva, 2x500mg päevas. Põiepõletiku tõttu võtsin ka 10 päeva 2xpäevas Ciprofloxacini. Mu enda naistearst leidis, et kui poole aasta jooksul, mil kaitsmata oraalseksi harrastasime, noormees klamüüdiasse ega gonorröasse ei nakatunud, siis ei tohiks mul infektsiooni kurgus olla ning analüüse ta ei võtnud. Sellegipoolest olen ma pisut mures ning väiksemagi infektsiooni võimaluse korral oleksin valmis tegema kasvõi tasulise analüüsi kurgust. Kurgus iseenesest kaebusi ei ole täheldanud, talvel aeg-ajalt on kurk valus olnud, kuid see on klassikaliste imemistablettidega laabunud. Kas on võimalik, et see pool aastat, mille vältel me oraalseksi harrastasime, ei levinud minu klamüüdia/gonorröa kurgust partneri suguelundile? Kas ma peaksin muretsema? Loodan, et saite mu pisut segasest kirjutisest aru ning oskate nõu anda.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Hirmul on suured silmad...
Kui süda rahu ei anna, siis võib need uuringud ju kurgust ikkagi ära teha. Tõenäosus on siiski väga minimaalne. Eesnäärmepõletik on keeruline haigus, kuid 1,5 aastat peaks olema ravi osas piisav. Oraalseks on üks tüüpilisemald eesnäärmepõletiku aktiveerijaid, sest seal tupest erinev mikrofloora, millega kahjustunud eesnääre ei pruugi hakkama saada.