HPV 23.04.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mu elukaaslasel tuvastasti 2014 sügisel HPV ja tõenäoliselt võis selle saada minult, kuna mul oli kuni 2013 suve lõpp mõned kõrvalhüpped. Ja tema truuduses olin 99% kindel. Käisin siis ka endale HPV testi tegemas Tallinki hotelli kõrval ning esimesel korral ei andnud tulemusi ja teisel korral oli negatiivne (kuigi me olime harrastanud kondoomiga seksi alles pool aastat, aga vahest ka ilma). Hakkasime partneriga kasutama ainult kondoomi, sest see oli ka naisarsti soovitus, et me ei hakkaks edasi-tagasi seda üksteisele jagama. Kuigi olid mõned ka hilisemad kaitsmata olukorrad. Enda elukaaslaset jäin ilma 2 kuud tagasi ja hetkel on uus neiu silmapiiril, siis kindlasti tahaksin olla kindel, et ma talle HPV-d kuidagi endasi ei saaks anda. Sellest lähtuvalt ka minu küsimus, et kui tookord oli test negatiivne, siis kas see tähendab, et minust ei saa HPV-sse mu uua partner nakatuda? Kui meil olid vahepeal mõned kaitsmata vahekorrad, siis võisin talt selle uuesti saaada? Või isegi kui test meestel on negatiivne, siis on meil endiselt edasi kandmise oht? Kui jah, siis kui kaua see kesta võib? Kas äkki peaksin minema uuesti testi tegema, et olla täitsa kindel?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Olen HPV osas vastanud siin kümneid küsimusi. HPV viiruse leiame sugutraktist pea 70% seksuaalselt aktiivsetel noortel inimestel. Kui me kõik selle peale seksi pärast põdema hakkaksime, siis oleks enamik meie inimesi õnnetud. Enamikust HPV juhtudest saab organism ise kenasti jagu. Kui muidu ei saa, siis tehke kordustest. Testile tasuks minna nii, et 24 tundi poleks eesnaha alust pestud!

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

hpv

...kuidas HPV nakkub isegi kondoomi kasutades?Olen ise mees ja kuidas HPV mulle mõjub, millised on riskid, mida seksuaalelu puhul jälgida/vältida?Pole veel partneriga(hpv-ga) kondoomita olnud, kas pean ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kondoomi püsiv kasutamine kaitseb suguhaiguste eest 70% ulatuses. HPV on niivõrd laialt levinud ja suhteliselt süütu viirus, et sellepärast ei pea küll oma püsipartneriga preservatiivi kasutamise juurde ...

Loe edasi

HPV viirus

Tere!

Kas on võimalik, et mesterahval võib olla HPV viirus (või olla selle viirusekandja) 6 aastat. Lisaks veel, et seksuaalvahekorras on oldud vaid ühe partneriga.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mees võib olla HPV viiruse kandja.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

HPV

Kas meesterahval on võimalik diagnoosida HPV viiruse olemasolu ja määrata tüve ning kus seda teha saab.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Saab määrata. Tulge vastuvõtule. Enne visiiti ei tohiks 24 tundi peenist pesta.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: