klamüüdija teke 16.04.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.Mind tabas selline ootamatu ja pinget tekitav olukord naine käis naiste arstil ja sai teada et tal on klamüüdia.Oleme olnud 100%teiste partnerite vabad. Usun et selli e teadmine purustab suhte.Tahaksin uurida ka on voimalik ja teke anaal seksi näol kuna oleme kindlad partnerid juba 10a ei kasuta me yhtki kaitsekummi.Ainuke mida naine kasutab on sipraal.Ja libestit vahete vahel.Poolteist aastat tagasi käis naiste arstil oli koik okei.Nyyd kirjutati mõlemale 3tabletti välja Asitromütsiin 500mg. Jään teie vastust igati ootama.Pole tore teema minu jaoks. Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks pean kinnitama, et suguhaigused levivad siiski sugulisel teel. Osa klamüüdia vorme on küll üsna kohanemisvõimelised ja võivad peremeesorganismis aastaid elada ilma probleeme tekitamata. Teiseks võimaluseks on alati ka valepositiivsed vastused. Kõik sõltub sellest, mis meetodil kalmüüdia uuriti/leiti. Kui veretesti alusel, siis võib tulemuse julgelt prügikasti visata. Seega võimalusi on mitmeid ja täpsema vastuse saaks ikkagi anda, kui kogu info oleks teda. Suhte lõpetamiseks oleks see küll väga vale põhjus!