haavandid peenise eesnaha otsas 23.03.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, Sooviks abi saada küsimusega, et peenise eesnaha otsa on tekkinud erinevad pisikesed haavandid taaskord ja probleem ei kao ära isegi, kui ära paraneb läheb uuesti katki. See teeb aga vahekorra ja urineerimise valulikuks. On saadud ravida seda erinevate antibiootiliste kreemidega, kuid ravi toime on alati lühiajaline. Vahepeal oli ka klamüüdia, kuid see raviti antibiootikumidega ära ning nüüd ühtegi haigust pole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kroonilised eesnaha põletikud võivad olla üsna keerulised ravida. Teiseks variandiks on see, et teil saab küll ravitud, aga partner pole oma tupe keskkonda ravinud ja saate kogu aeg uue nakkuse. Eesnahapõletikud on mehe jaoks enamasti sugulisel teele levivad haigused (mitte suguhaigused) ja nende käsitlus vajab alati ka partnerite kontrolli ja ravi. Mis täpselt ravi tulemust pärsiks saaks öelda peale teie läbivaatust ja vajadusel ka mikroobide uuringuid.