Kollakas seemnevedelik ja ebameeldivustunne munandis 17.03.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Umbes kolm nädalat tagasi märkasin, et seemnevedelik on selline kollakas ja veidi kleepuv. Uurisin veidi netist ja Teie vastustele tuginedes arvasin, et tegemist võib olla eesnäärmepõletikuga. Kuna lugesin, et see enamjaolt sekkumist ei vaja, proovisin toituda tervislikult ja anda kehale rohkem puhkust (füüsiliselt aktiivne olen eluaeg olnud). Nüüd umbes 5 päeva tagasi hakkas aga üks munand ebameeldivustunnet tekitama (selline kerge valu vms) ja katsumisel tunnen nagu oleks munandimanus suur ja paistes, kohati selline päris kõva (nagu siin joonisel: http://noorte.kliinik.ee/tunne/munandid/). Ka seemnevedelik on endiselt selline põletikuline.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandimanusepõletiku peamine põhjus teie vanusegrupis on suguhaiguses. Seega peaks alustama kiirelt suguhaiguste uuringutega ja seejärel tegema ka sperma analüüsi põletikule. Väide, et põletik sugutraktis ei vaja enamasti vahelesegamist pole kindlasti minu oma! Seda kinnitab ka teie enda näide! Loodan, et uuringud on kenasti käiku saanud. Mida kiiremini saab ravi, seda parem.