Sperma lõhn ja maitse 23.02.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleem seisneb seemnevedeliku lõhnas ja maitses mis mõlemad on väidetavalt väga eemaletõukavad, maitse väidetavalt väga mõru. Toitumise olen hoidnud tervisliku ja ei suitseta ega tarbi tihti ega suurtes kogustes alkoholi. Kahe aastase perioodi vältel olen tähendanud paaril korral ka verd seemnevedelikus mis kaob 2-3 seemnepurske järel. Viimase 3 kuu jooksul on sperma välimus olnud normaalne. Mis võib olla probleemiks ja kui kalliks võib osutuda ravi eestis ravikindlustamata isikul?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sperma organoleptilise kontrolliga ja maitseomaduste parandamisega me otseselt ei tegele. Veri spermas pole kindlasti normaalne nähe! Soovitaksin ära teha uuringud kuse-sugutrakti põletiku välistamiseks -sperma analüüsi ja eesnäärme sekreedi uuringud. Siis saaks edasi mõelda.