mis valesti on? 15.02.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tegin eelmine aasta eraldi hiv testi paldiski mnt ja nõmmel suguhaiguste testi. Polnud midagi viga. Saadeti kesklinna haiglasse, andi antibiootikumid, algul läks paremaks aga hiljem tuli jälle imelik tunne tagasi. Öeldi et eesnäärme midagi, ei mäleta enam. Ma ei tea enam kuhu minna et aru saada mis viga ja ravida. On olnud haavandid ja mingi laik on peenisel, eritis tulnud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kusesurve kadumine on 90% juhtudel seotud eesnäärme haigusega. Eesnäärme põletik on keeruline haigus ravida, mis harva vaid ühe antibiootikumkuuriga lihtsalt üle läheb. Kindlasti peab kontrollima ravi tulemust. Antud juhul, kui on eritus, siis tuleks siiski alustada suguhaiguste testidest. Kui see osa korras, siis järgmisena eesnäärme sekreedi uuringud ja ultraheli eesnäärmest ja seemnepõiekestest. Vahel on vajalik veelgi laiem uuringute haare, aga seda saab otsustada alles peale läbivaatust ja täpsemat vestlust. Iga komponendi eri kohtades tegemine annab tulemuseks, et mitte keegi ei vastuta terviku - teie tervenemise eest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

suguti

Kas midagi on valesti või mis tuleks teha, et suguti eesnaha ümber olev nahk on kivustunud ja ei anna järgi. Ebameeldivalt kisub kui suguti jäigastub. Mida soovitad

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Soovitan tulla vastuvõtule. Suure tõenäosusega tuleb teha eesnaha operatsioon. Haigus iseenesest tavaliselt tagasi ei lähe.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: