Eesnäärme vähi ravi 08.02.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen eenäärme vähiga arvel 2010 aastast. Nüüd suurenes PSA kolme kuuga 7,0 lt
11,0 ni

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

PSA tõusu põhjustavad üsna mitmed tegurid. Puhtalt selle pärast ravi muutma ei pea, eriti hormoonravi määrama. Nõu andmiseks peaks teadma siiski oluliselt enam- mitmes tükis biopsial olid vähirakud sees, kui agressiivne haiguse vorm on (Gleasoni skoor), milline on sõrmega katsudes eesnäärme seisund ja kindlasti ka seda kui suur ja millise struktuuriga on eesnääre ultraheli uuringul. Kahjuks ilma selle infota on miskit nõu anda raske. Hormoonravi kasutatakse erandlikel ja väga täpselt piiritletud juhtudel.