Munand paistes 31.01.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine. Põdesin gripilaadset haigust, paar päeva oli palavik ja liigesed valutasid. peale seda yhel hommiku avastasin, et vasakpoolne munand on paisunud hiigelsuureks, umbes nagu kahe kanamuna suurune, mitte munandi kott vaid ainult munand. ja on ikka oluliselt raskem kui teine munand. Valu pm nagu ei olegi, sperma on tavapärasest tumedam, pigem helepruun. muid sümptomeid ei ole täheldanud. Nädalajooksul ei miskit muutunud. Kui hull haigus on? ja kas saab koduste vahenditega ravida? kahjuks nädala jooksul arsti juurde pöörduda pole võimalik.
Ettetänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Koduste vahenditena võite kasutada näiteks põletikuvastast ravimit Ibuprofeeni 400 mg 2 korda päevas peale sööki. Ei sobi hästi neile, kel olnud maohaavandit. Siiski tuleks kindlasti teha uuringud põhjuste suhtes. Suurim tõenäosus, et ägeda viirushaiguse poolt põhjustatud immuunsüsteemi languse foonil ägenes seni kaebustevabalt kulgenud sugutrakti põletik. Tulge vastuvõtule!