Lapsel valutab munand 19.01.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Milles võib olla probleem, kui 10-aastane laps kurdab parempoolse munandi valu? Valu sai alguse kaks nädalat tagasi peale mäesuusatamist. Vahepeal see taandus, kuid nüüd valutab jälle juba mitmendat päeva. Välisel vaatlusel pole turset ega punetust näha.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kaugelt keeruline hinnata. Oleks vaja läi vaadata. Põhjuseid mitu. Tüüpilisemad - algav puberteet - algfaasis, kui munandid hakkavad pisitasa arenema, tunnevad osa poisse kerget ebamugavustunnet. Teine - miski trauma, mis mõjutanud munandit või selle verevarustust. Võib esmalt teha näiteks 5-päevase ibuprofeeni kuuri. Kui see ei aita, siis pöörduda perearsti, lastekirurgi või meestearsti vastuvõtule.