Suguti kõverus vasakule 28.12.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
küsimus selline, et kas kogu aeg parema käega masturbeerimine võib põhjustada suguti kõverust vasakule (natuke nagu banaani kuju)? Varasest teismelise east olen seda nii harrastanud, sest parem käsi on dominantne ja seega ka mugavam.

Olen lugenud küll, et see normaalne jne ning ei peaks muretsema. Aga siiski natuke tuska tekitab. Kas aitaks, kui edaspidi kasutaksin selleks teist (vasakut) kätt? Või mida veel saaksin teha ise, ilma haiglasse vm minemata? Ja samas ka, milliseid valikuid pakuks mulle arst, kui läheksin vastuvõtule? Seksuaalvahekorras ma olnud ei ole, lihtsalt infoks.

Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Uuringud pole tõestanud masturbatsiooni mõju peenise kõverdamisele. Tegemist siiski ilmselt bioloogilise iseärasusega, mis ilmselt püsivalt puberteediajast olemas ja nüüd muret tekitama hakanud. Päris tikksirgeid peeniseid esineb üliharva. Vähene kõverdumine seksuaalelu ei mõjuta. Kui ikka häirib, siis tasub vastuvõtule tulla. Vaatame üle ja arutame võimalike raviviiside peale - see sõltub ka kõverdumise põhjusest. Raskematel juhtudel saab rakendada operatiivset ravi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

suguti ei lähe kõvaks

suguti ei lähe kõvaks

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tulge vastuvõtule. Püüame põhjused üles leida ja lahendusteed on kenasti olemas.

Loe edasi

Peenis allapoole kõver

Tere.
Mul on peenis allapoole kõver. Saatsin ka pildi.
Kas tegu on suure kõverusega? Enamasti on vist kõverad meestel ülespoole ja kas paremale või vasakule. Aga kas on palju ka allapoole kõveraid?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Pildi järgi vaadates on kõverus üsna individuaalse eripära raames. Kindlasti mitte haiguslik. Seksuaalelu ei tohiks häirida. Kõik asendid ei sobi kunagi kõigile meestele-naistele. Kõvastunult painutada ...

Loe edasi

suguti ja munandid

Mul selline probleem , et üks munand on teisest ülevalpool , kas selle saaks kuidagi normaalsesse asendisse tagasi ?
ja siis selline asi et peenis on kõvas oleksus allapoole kõvernenud , kasutan ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tikksirget peenist pole olemas. Kui kõverus häirib sekselu, siis on võimalik aidata operatsiooniga see uuesti sirgemaks.
Enamasti paikneb üks (vasak) munand veidi allpool kui teine. Muidugi võib ...

Loe edasi

suguti

Kas midagi on valesti või mis tuleks teha, et suguti eesnaha ümber olev nahk on kivustunud ja ei anna järgi. Ebameeldivalt kisub kui suguti jäigastub. Mida soovitad

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Soovitan tulla vastuvõtule. Suure tõenäosusega tuleb teha eesnaha operatsioon. Haigus iseenesest tavaliselt tagasi ei lähe.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: