Punetav sugutiots 06.10.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Mure selline, et viimased päevad on suguti ots (kusitiava) olnud punetav. Kusitiaval on mõlemal pool punased laigud, küll mitte väga suured, kuid siiski. Tundsin seda alates reedest (03.10) ja tönaseni (06.10) pole erilist muutust. Samuti on tunda urineerimise ajal natuke teist tunnet, see ei ole kipitus ega valu, pigem nagu õrnalt torkiv.
Vahekorras olen olnud vaid oma naisega ja viimane vahekord oli umbes nädal tagasi. Samuti hoolitsen hügieeni eest, pesen sugutit korralikult kord päevas.
Milles võib olla asi ning kuidas sai see nii äkki tulla?

Tänud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selline leid viitab siiski miskile põletikule kusitis/kuse-sugutraktis. Tasuks esmaselt teha kuse analüüs. Kui see korras, siis sperma analüüs mikroobide uuringuga. Võib tegu olla ka mõne sisemise põletiku (tüüpiline - prostatiit) ägenemisega.