Tantra ja eesnäärmeprobleemid 12.08.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mind hakkas huvitama Tantra teema, käisin mõnedes loengutes Tantrafestivalil ja massaažikoolitusel mis oli väga avardav kogemus. Nagu ilmselt isegi teate, on seal üks põhipunte meestele, et ejakulatsiooni pole vaja muuks kui laste saamiseks, seda tuleb hoida tagasi, saades ideaalis orgasme alati ilma selleta. Sperma sublimeeritakse nt hatha-jooga tehnikatega, või sublimeerub ise. Samas olen kliinikumis näinud eesnäärme tervise buklette, kus on kirjas et seksist loobumine suurendab eesnäärmevähi võimalust ja on üldiselt ebatervislik. Milline on teie kui spetsialisti arstiteaduslik (või üldine) seisukoht selle osas? Teisisõnu, on teie hinnangul ejakulatsioonita tantraseks meestele ohutu, või on ohutu vaid siis kui seda teha õigesti, või on see suisa puhta jama ja kõrgendab kaebusi pikas perspektiivis.

Olen muide paarilt meestearstilt küsinud, kuid minu üllatuseks ei osanud või ei tahtnud nad sellele küsimusele üldse vastata. Tantraõpetajad suhtuvad nn ametlikku meditsiini teadagi ise kallutatult, ega neilt ei saa ka head infot. Kui teil on mingeid soovitusi, nt lugemisviiteid anda, siis oleksin väga tänulik.

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mimeta sa hunti susiks või võsavillemiks, seks jää ikka seksiks. Esmalt soovitan maakeeli lugeda järgmist wiki artiklit: http://et.wikipedia.org/wiki/Tantrad
See mida meil tantra nime all turustatakse on üks pisike ja kahjuks väga pinnapealne osake laiemast esoteerilisest budistlikust praktikast. Samas tõesti tavalisest meelelahutusest enamaid meeli puudutav ja kenasti tänapäeva mõttelaadile vastav vaimne tegevus. Tervikust ühe komponendi väljatõmbamine pikas plaanis head tulemust siiski ei anna. Ilma vaimsete praktikateta vaid füüsisele rõhudes kiputakse enda tervisele liiga tegema - antud juhul tõesti sageli just eesnäärme tervisele. Samas oma ja partneri seksuaalsuse paremale mõistmisele annab iga sellelaadne koolitus kindlasti väikese panuse kaasa. Tantra õpetajad, kes suudavad spermat sublimeerida on saavutanud täiesti uue tasandi...