Eesnäärmega probleem? 10.08.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin mõned kuud tagasi meestearsti juures rutiinses kontrollis. Tundsin natuke "tehaselindil" olevana, kuna arst ei vastanud lõpuni mu küsimustele. Kuna PSA analüüsi väärtus oli mul 1.34 ug/l, Eesti meeste mediaanväärtus <50a korral 0.7 ug/l (Quattromedi materjalide põhjal), siis kas mul on põhjust muretsemiseks või täiendavateks uuringuteks? Urineerimosprobleemidest esineb aeg-ajalt sagedast urineerimist, kuni kord tunnis. Teostatud eesnäärme palpillatsiooni vastus on toodud alljärgnevalt. Kas selliste vastuses nimetatud iseärasustega eesnääre on normaalne?

Teostatud eesnäärmemassaaž. Abstinents 5 päeva. DRE:Eesnääre liigutatav. Esineb mõõdukas lihaspinge. Sagarad esilevõlvuvad, tihkenenud ebaühtlase konsistentsiga, - asümmeetria vasakule, - servad difuussed. Tsentraalvagu ei ole palpeeritav. Sekreeti mõõdukalt .

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

PSA tuleb panna laiemasse konteksti - esmalt tuleb välistada põletik, teiseks vaatame vajadusel eesnäärme suurust. selleks on kõige parem ultraheliuuring. Teie PSA väärtus on piiris, kus on vaja teha täiendavad uuringud ja seda et neid tehakse DRE näitabki. Millised olid uuringu tulemused? Kusemishäired viitavad eesnäärmehaigusele - ärritustüüpi vaevused on suurema tõenäosusega seotud põletikuga.