Ejakulatsioonita orgasm 22.04.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen noormees, kellele on tavapärane saada nn kuiva orgasmi ja seoses sellega olen viimasel ajal hakanud mõtlema, kas see võib ka minu üldisele tervisele kahjulik olla.

Minu kuivade orgasmide teadlik ajalugu algas juba 4-5 aastaselt kui tavaliselt enne magamaminekut mängisin endaga, et tekitada mõnu, teadmata, et seda mõnuseisundit nimetatakse orgasmiks, rääkimata sellest, et mul polnud aimugi, mis orgasmi eesmärk peaks olema. Sellest mõnusast harjumusest sai minu isiklik salajane hobi, mis tundus justkui loomulik asi, mida teha. Kui sain masturbeerides teismeeas esimest korda märja orgasmi, siis tundus see mulle üllatav, et ka niimoodi võib orgasmi saada. Sellest ajast alates pole mulle kuiva ega märja orgasmi saamine probleem, võin valikuliselt otsustada, missuguses olukorras mis orgasmi soovin.

Keskmiselt seksin oma partneriga 2-4 korda nädalas. Reeglina lõpetan seksuaalühte märja orgasmiga, kuna see orgasm tugevam ja annab lõpliku rahulduse. Samas proovin tavaliselt iga seksuaalühte korral saada ka paar kuiva orgasmi lihtsalt mõnutunde pärast. Tavaliselt pärast kuiva orgasmi erektsioon püsib ja paari minuti möödudes on seksuaaltung jälle tagasi (arvatavasti seemnevedeliku pärast, mille väljutamist keha loomulikul teel nõuab). Lisaks partneriga seksimisele rahuldan ennast kuival moel hobikorras mõnikord iga päev, kiirelt enne magamaminekut ja hommikul tõustes, et veri ringlema saada. See on minu jaoks justkui käepärane trenn ühes kindlas asendis kus saan mõnusa orgasmi alla minuti ja kuiva sellepärast, et poleks vaja veel koristama hakata. Kuiva orgasmi saamiseks ei vajuta peenisel ega kehal spetsiaalsetesse kohtadesse, kontrollin seda kuidagi oma peenisega.

Seega tavapäraselt saan 7-10 kuiva orgasmi nädalas.

Teadupärast sellega, millega ollakse harjunud elama, muret ei tekita. Nii on ka minul kuivade orgasmide saamine justkui normaalseks elustiiliks kujunenud. Kui olin teismeeas, siis sain tegelesin kuivade orgasmidega mõnikord 5 korda iga päev, ükskord isegi lugesin huvi pärast, et olin võimeline saama 25 (!) tugevamat-nõrgemat äratuntavat kuiva orgasmi 40 min jooksul. Eeldasin isegi üsna hilise teismeeani, et kõik mu eakaaslastest meessoost sõbrad võivad niimoodi orgasme saada, aga tuli välja, et nii lihtne see lugu teistel polegi.

Siit ka minu mure, et kas kuivade orgasmide saamine võib olla tervistkahjustava toimega? Sellest pole kuulnud kedagi rääkimas, eestikeelses kirjanduses materjali selle võimalikkusest ja ohtudest praktiliselt pole. Olen põgusalt selle kohta internetist uurinud, kuid kirjutatakse vaid müütidest ja tantraseksist. Kirjutatakse ka ohust põiele, kuna oletatakse, et seemnepurse suunatakse sinna (samas, kui saan märja orgasmi, siis seemnevedelikku tuleb korralikult, noorena märkasin, et mõnikord ka kollaka värvusega, sestap ka minu hirm põie osas, lisaks mõnikord tekib peale kuiva orgasmi pitsitav valu alakõhtu).

Loodan, et saate mind kuidagi tekkinud küsimuses aidata

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Päris unikaalne mees te pole. Harvaesineva eripäraga on tegemist aga küll - sama murega pöördub umbes 1 mees aasta kohta. Kirja alusel tundub, et saate oma seksuaalelu kontrollimisega suht hästi hakkama. Probleemid tekivadki tavaliselt liialdamisest. Valu alakõhus on seotud sellega, et seksuaalse erutuse puhul hakkavad sisasugunäärmete sekreedid liikuma ja kui resolutsiooni/orgasmi ei järgne, siis tekib kas keemiline või mehaaniline ärritus. Usun, et kuulates oma keha, suudate leida tegurid, mis soodustavad alkeha valu teket. Need tegurid tuleks oma praktikates kõrvale jätta. Muidu elage vastavalt oma kehalistele eripäradele.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

sperma puudumine

peale eesnäärme löikust 10a tagasi kadus sperma täielikult.kas on mingi vöimalus taas tekkeks?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Infot küll vähe, kuid saan aru, et orgasm on säilinud ja sperma purskub põie poole ning väljub pärast kusega. Lahendus on vajalik siis kui peaksite planeerima last. Kui häirib, siis soovitan vastuvõtule ...

Loe edasi

Tantra ja eesnäärmeprobleemid

Tere,
Mind hakkas huvitama Tantra teema, käisin mõnedes loengutes Tantrafestivalil ja massaažikoolitusel mis oli väga avardav kogemus. Nagu ilmselt isegi teate, on seal üks põhipunte meestele, et ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mimeta sa hunti susiks või võsavillemiks, seks jää ikka seksiks. Esmalt soovitan maakeeli lugeda järgmist wiki artiklit: http://et.wikipedia.org/wiki/Tantrad
See mida meil tantra nime all turustatakse ...

Loe edasi

Peenise ebapiisav kõvastumine

Peenis ei kõvastu korralikult sekisiks ja langeb ära seksi ajal. Aga orgasm esineb lõdvas olekus. Naist see ei rahulda

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Arst aitab. Selleks aga peab mees enne midagi tegema - panema kinni vastuvõtuaja ja ka kindlaksmääratud ajal kohale minema.

Loe edasi

orgasm

Tere, olen 23a noormees ja viimasel kuul on tekkinud probleem minu orgasmis. Minu seemnepurse on teravat valu tekitav. Milles on probleem, mida peaksin ette võtma?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Enamasti on sellise muutuse põhjuseks sugutrakti krooniline põletik või suguhaigus. Soovitan vastuvõtule tulla. Eelnevalt lugege läbi portaali sektsioon tasub teada / uuringud meestele.
Edu soovides
Loe edasi

Väga varajane orgasm

olen 30 aastane meesterahvas,probleem selles ,et erektsion saabub liiga vara ,isegi väga vara.nii kui hüppan naisega voodisse ongi kõik.Kuidas on võimalik erektsiooni pikendada või millist nõu annate.Olen ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

On võimalik aidata. Tulge vastuvõtule.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

kestvus

Tere!probleem on selles ,et vahekorras olles saabub seemnepurse liiga kiirelt ja tänu sellel ei saa partner orgasmi,mida peaks ette võtma või milliseid ravimeid kasutama?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Enamasti ei sõltu partneri orgasm kuidagi vahekorra pikkusest. Selle küsimusega soovitaksin teil koos pöörduda seksoloogi poole.
Samas, kui soovite paremat kontrolli oma seemnepurske üle, siis siin ...

Loe edasi

enneaegne erektsioon

olen 23 aastane noormees ja vahekorras olles saabub orgasm umbes 1 minutiga või varemgi

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Abi võib saada seksoloogilt või meestearstilt. Vaadake varasemaid vastuseid.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

sex

mida peab tegema et natuke ikka sexida ka saab mitte nii et esimestel sekunditel orgasm tuleb?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peaks visiteerima meestearsti või seksuoloogi.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: