valus urineerida 13.02.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on olnud ennem valusid suguti piirkonnas aga nüüd järsku ei saa enam urineerida. On terav valu ja uriini ei tule kuigi on tunne et kohe tuleb püksi. Mida teha kas on tegu suguhaigusega või mõne muu terviserikkega?

Tänan ette!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et praeguseks on teie probleem juba kas lahenenud või siis arstide poolt lahendatud. Esimesel juhul kuluvad nõuanded siiski ära.

Tegemist oli uriini retensiooniga. Kahjuks ei öelnud te oma vanust. Vanematel meestel on tüüpiliseks põhjuseks eesnäärme adenoom, noorematel äge eesnäärme põletik või siis kusiti ahenemine.

Igal juhul tuleb nende haigustega pöörduda koheselt arsti poole.

Edu soovides

Margus Punab