mitu muret 13.03.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Minul on tekkinud reite siseküljele munandite juurde tumedamat värvi nahk, mis on vahest punasem, vahest palju kestendab, paar korda on olnud kerge haavandi moodi asi, sügeleb, viimasel ajal ajab nahka maha.

Lisaks vahest valutab pärak jubedalt ja tuleb verd. Vahest jällegi mitte.

Urineerin sagedasti. Näiteks sõpradega koos alkot pruukides käin teistest märkimisväärselt rohkem põiel.

Silmaalused on ka pelmeendieks muutunud ja paistes.

Varem pole asi olnud muret tekitav, viimasel ajal on kõik nagu kulmineerunud.

Mis see olla võib? Kas on lahendatav? Kas võib tegu olla sümptomitega mingist suuremast sisemisest terviserikkest?

Ette tänades,
Mures Mees

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Reie sisekülgedel olev põletik on iseseisev teema. Täiesti ravitav kreemiraviga. Kusemishäire viitab sugutrakti põletikule. Päraku veritsus pärasoole haigusele. Kahe esimesega saame meie aidata. siiski soovitan alustada om aaperearsti vastuvõtust, kes vaatab üle ka pärasoole seisundi ja vajadusel määrab esmase ravi.