olematu sugutung 13.02.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 23-a. mees. Spordiga tegelenud varem ei ole, kuid 2 kuud tagasi hakkasin 3x nädalas käima trennis. Peale seda on sugutung vähenema hakanud ja nüüdseks juba peaaegu olematu. Kas on võimalik, et trenn ja iha on omavahel seotud? Mingeid muid hädasid ei ole, haigusi ei ole.

Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Organismi energeetiline tase on konstantne suurus. Kulutades ühes suunas rohkem jääb kuskil tavaliselt vähemaks. Ka järsult treeninguga alutades tekib sama efekt- enamik energiat kulutatakse lihasüsteemi ümberformeerimisele ja mujale jääb vähem. Samas tavaliselt 2-3 kuuga organism kohaneb ja tulenevalt kogu organismi tugevnemisest paraneb ka seksuaalsus. Kui teie seksuaalprobleemid jäävad püsima, siis tasuks tulla vastuvõtule ja uurida eelkõige hormonaalsete muutuste suhtes.

Edu soovides

Margus Punab