Eesnahk ei tule üle peenisepea 11.01.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul selline mure, et eesnaha auk on liiga väike ja peenisepea ei tule sealt välja. Ma arvan, et selle pärast mul on ka liiga väike peenis. Kas see võib hiljem mulle mingeid tervise probleeme põhjustada, kuna ei saa peenisepead puhtaks pesta? Ma olen oma elukaaslasega koos olnud 10 aastat juba ja ta ei ole seksimise aeg orgasmi saanud. Kas asi võib olla minu probleemis? Ei ole isegi meestega sauna tahtnud minna, kuna häbenen oma probleemi. Kas seda oleks võimalik ka ilma lõikuseta lahendada ja kui mitte, siis palju selline lõikus maksma läheks? Asi selles, et ma olen Soome sisse kirjutatud ja ei ole Eesti haigekassa kaarti, on ainult Soome ja Euroopa haigekassa kaardid olemas, kelle poole ma pean pöörduma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mehed on ikka uskumatult vastupidavad! Elu mitmed tahud aastakümneid häiritud ja pole ikka lahendusteele asunud. Selleks, et hinnata, kas ilma opita ravida saaks, peaksin ma teid ise läbi vaatama. Vaid u 20% kitsastest eesnahkadest vajavad operatiivset ravi. Soomes pöörduge uroloogi, Eestis meestearsti vastuvõtule.