sugutrakti põletikud 11.02.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere Dr Punab. Olen 29 aastane naine, mind vaevab aegajalt tuppeseen. Olen abi saanud clotrimazoli kreemist ja tablettidest. Varem ei ole minu abikaasal mingeid probleeme olnud aga nüüd tekkisid tema peenisele haavandid ja urineerimine muutus valulikus, ka tema vasak rind muutus valulikuks ja sinna tekkisid 2 haavandit. Minu arst kirjutas mulle Vulcano tableti ja sama ka minu abikaasale, vastused minu analüüsidele selguvad kahe nädala pärast. Olen hästi mures, kas minu seenpõletik võis abikaasale põhjustada põletiku ja vaegusi. Kas abi oleks clotrimazoli kreemist ja põletikuvastastest ravimitest.

Teid väga tänades Riina

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Naise tupepõletik, ka seenpõletik võib põhjustada meestel eesnaha põletiku, raskel juhul ka haavandite teket. Suhteliselt arusaamatu on aga haavandite teke rinnale. Soovitan kindlasti mees vastuvõtule saata.

Miks teie vastused 2 nädalat aega võtavad? - küsige esmased vastused telefoni teel ja andke need mehele vasuvõtule tulles kaasa.

Esmaabi korras võib tõesti klotrimasoolist abi saada. Suure tõenäosusega see aga probleemi lõplikult ei lahenda.

Edu soovides

Margus Punab