Eesnääre 05.10.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul oli probleeme eesnahaga. Käisin eraarsti juures ja sain teada, et mul on fimoos. Sellega on asi korras, sain operatsiooni aja. Doktor katsus ka mu eesnääret. Esimene reageering oli, et kargasin püsti. Valus oli või oli see ehmatus. Vist oli ikka natuke tundlik. Olin muidugi kaks nädalat kõhulahtisust põdenud ja polnud ka vastuvõtul päris terve. Mul oli niigi valus istuda. Doktor soovitas eesnäärme uuringuid. Vere ja spermaanalüüsid on antud. Tehtud ka ultraheli. Seal öeldi, et on palju lupja minu ea kohta. Sain aru, et see tekib pärast põletikku. Ometigi pole mul kunagi probleeme olnud. Tegemata on veel sekreedi uuring massaaži teel. Kardan seda meeletult. Lugesin, et see on valus. Olen valu suhtes ülitundlik. Juba mõte sellest ajab südame pahaks ja tekitab minestust. Olen täitsa hädas. Ei suuda muust enam mõelda. Pole söönud ka juba mitu päeva. Kas teistmoodi on ka võimalik sekreeti uurida? Lugesin, et spermas on palju sekreeti. Kas sealt ei saa vajalikke vastuseid? Või saab muul moel ka selle sekreedi kätte?

Suured tänud vastuse eest
Tervitades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärme sekreedi uuring on eesnäärmepõletiku suhtes täpsem test kui sperma analüüs. Samas saab esmase hinnangu anda kindlasti ka sperma analüüsi alusel, eriti kui seal on tehtud ka tundlikumad põletikumarkerid nagu interleukiinid. Tugeva sõrmega arst on teil.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

eesnääre.

Tegin esmaspäeval 1.06 eesnäärme kontrolli ja teisipäeval käisin teie vastuvõtul. Näidud olid normis. Kolmapäeval avastasin et sperma on verine. Kas peaks uuesti mingi proovi tegema ja vastuvõtule tulema ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ei pea. Kui tegime eesnäärme sekreedi uuringu, siis kaasneb sellega väga sageli ka väike koekahjustus. Jätkake rahulikult määratud ravi!

Loe edasi

Sperma tilkumine

Kui seksuaalselt ärritun, siis hakkab otsast enneaegu tilkuma. Eesnääre ei pruugi isegi paisuda, kui juba on ots märg.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Paisub vast ikka peenis mitte eesnääre! Kui tilkumine seotud vaid seksuaalse erutusega, siis on see normaalne nähe ja kvalifitseerub individuaalseks eripäraks. Kui varem sellist asja ei olnud, siis võimalkud ...

Loe edasi

eesnääre ja anaalseks.

kuidas mõjutab eesnääret homoseksuaalne kontakt eesnäärme põletiku korral ja kui eesnääre on hakanud peale seda rohkem häda tegema mida teha?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilma kaitsevahendita anaalseks on üheks kõige olulisemaks eesnäärme- ja ka eesnaha põletiku riskiteguriks. Kui vaevused peale sellist seksuaalkontakti tekkisid või süvenesid, siis suure tõenäosusega olete ...

Loe edasi

Eesnääre


Mure selline, et mul on olnud eesnäärme põletik. Põletik on küll välja ravitud aga eesnääre on aeg- ajalt ikka valulik. Kuidas valust lahti saada?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ju siis pole ikka eesnääre täielikult tervenenud. Ravi koosneb kahest etapist - esmalt põletiku mahasurumine ja seejärel eesnäärtme funktsiooni taastamine.
Ilma täpsemate uuringuteta ei oska teile ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: