Hormoonid ja seks 09.09.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline huvitav küsimus! Ma saan aru, et meeste jaoks on naised erineva seksuaalse atraktiivsusega, kes rohkem, kes vähem. Küsimus seisneb nüüd selles, et kas saab nii olla, et mõni naine on väliselt küll atraktiivne, aga seksuaalselt mitte. See tähendab, et erutus on nii väike, et pole võimalik isegi sellise naisega seksida ja oma vajadusi rahuldada. Samas teiste naiste vastu võib ta tunda tugevat tõmmet. Kas selline asi on normaalne või ikkagi on mingi probleem selle mehega? Ja kas annab seda kuidagi lahendada? Kahjuks selline asi toimub just minu mehega. Ta võttis kaalust palju alla ja nüüd toimuvad temas mingid hormonaalsed muutused, kuid mitte minu kui naise vastu. Ütleb, et ta ei tunne minu suhtes seda tõmmet ja isegi seksimine pole võimalik (see probleem on olnud algusest peale, aga lootsin, et kuidagi laheneb ikka). Kas selline probleem on lahendatav või ainus lahendus ongi lahku minna?
Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline lugu. Seksuaalsed stiimulid võivad olla väga varieeruvad. Lisaks mõjutab seksuaalsust olulisel määral ka suhte emotsionaalne keskkond. Kirjeldatu alusel kahtlustan juhtivana psühholoogilist komponenti. Kõrvalt vaadates ja arvates vaevalt, et miskit head tulemust tuleb. Antud juhul soovitan esmalt koos külastada seksuoloogi või meestearsti. Ehk on siiski võimalusi suhte päästmiseks. Kõige muu kõrval võib olla ka lihtsalt miskil muul põhjusel erektsioonihäire - viimane on tänapäeval suhteliselt lihtsalt korrigeeritav.