Rasestumine 22.07.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23aastane mees. Mure selles, et oleme elukaaslasega proovinud rasestuda nüüdseks juba aasta aega, kuid pole õnnestunud. Naise poolt on kõik korras ja jälgime ka ovulatsioonipäevi. Olen käinud ka Teie juures Tartus analüüse andmas, kuid kahjuks materiaalselt pole olnud võimalik uuesti tagasi tulla. Analüüsidest selgus, et oli mingi väljaravimata põletik (kahjuks enam täpsemalt ei mäleta), kuid selle ravisime tablettidega välja ja spermatosoidide tase tõusis kõvasti (4 milj/mL => 62 milj/mL). Edasi liikuvad tõusid 9% 19% peale. Iseärasuste alla on kirjutatud "pr.-s ca 70% väikese ümara pea ja akrosoomita spermid".
Tartus viljakuse arst ütles mu analüüse vaadates, et Ta ei näe põhjust, miks ei peaks jääma rasedaks sellise sperma juures. Aga see kõik oli selle aasta alguses, ehk siis pool aastat tagasi. Minu küsimus olekski, et mida ma saaksin teha või mida süüa, et sperma kvaliteeti parandada ja rasestumist soodustada? Oleme leidnud netist igasuguseid imelikke väiteid, millest ei oska midagi arvata. Näiteks sooviks teada, kas on tõsi, et ei ole soovitatav olla vahekorras 5 päeva enne ovulatsiooni? Väidetakse ka, et kui igapäevaselt, siis spermatosoidid pidid üksteist tapma? Kästakse ka enne vahekorda kohvi juua, et pidi spermatosoidid ergsamaks muutma.
Soovikski professionaalselt inimeselt nõuandeid ja abi, et probleemi lahendada.

Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma lugu täpselt teadmata on keeruline sedavõrd kompleksel teemal nõu anada. Esiteks on teie sperma analüüs olnud väga kõikuv. Ei tea milline on hetkeseis. Soovitused kiiremaks rasestumiseks on üsna spekulatiivsed. Mina soovitan olla ovulatsiooni perioodil 2-3 korda nädalas vahekorras ja mitte stressata ovulatsioonitestide ja muude arvutamistega. Kui spermide arv on väike, vaid siis on kasu eelnevast pikemast pausist seksis. Eraldi teema on see spermide ehituslik eripära. Ülikooli meestekliiniku tööst on 80% kaetud haigekassa poolt ja seega tasuta väljaspool esmavisiidi 5 EUR tasu. Kui kindlustust ei ole või soovite kiiremat või eriteenust, siis tuleb tõesti ise kõik kinni maksta.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

antibiootikumid/rasestumine

Tere,
Võtsin augusti keskel kaks päeva antibiootikumi Bactiflox, toimeaine on ciprofloxatsiin. Kuidas see mõjutab sperma kvaliteeti, kui meil on naisega plaanis rasestuda? Kas on mõistlik oodata ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Pole põhjust muretseda - ravimil negatiivset toimet olla ei tohiks.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Alkohol ja rasestumine

Oleme mõelnud naisega lapsest, ning seoses sellega, kaua ei tohiks mees enne seda alkoholi tarbida? Kas mõõdukas alkohol on lubatud?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mõõdukas alkoholitarbimine kurja ei tee. Äärmustest tasuks hoiduda 3-4 kuu jookusl enne rasestumise planeerimist.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: