Eesnääre, tamsulosin, erektsiooniprobleemid ja lastesoov 22.07.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure on seotud abikaasa, st mehe tervisega. Nimelt oli pikema aja jooksul juba märgata urineerimisprobleeme ning ühtlasi vähenes seemnevedeliku hulk (seda me küll ei tajunud probleemsena). Viimased 2 aastat võttis ta antidepressante ning tarbis keskmisest enam õlut (2-4 pudelit 3-6 päeval nädalas), mis seksuaalsust just ei tõstnud. Veebruaris uroloogile minnes tõdes arst eesnäärme healoomulise suurenemise ning kirjutas välja tamsulosini. Kas sellest ravimist üksi või tamsulosini ja antidepressantide koosmõjust ei tundnud abikaasa end just hästi ning otsustas märtsis lõpetada järk-järgult viimaste võtmine (see oli niikuinii olnud plaanis). Urineerimine paranes kiiresti. Märtsis paranes ka seksuaalsus, kui ka seemnepurskel läks seemnevedelik sissepoole. Samas kahanes seksuaalne suutlikkus või soov sealt peale kiiresti kuni mai lõpuks ei jäänud sellest suurt midagi järele. Tamsulosiniga kaasnesid muudki kõrvalmõjud: peapööritus ning kohati valulik "sikutamine" eesnäärmepiirkonnas päraku ja munandite vahel. Juulis, nüüdseks 2 nädalat tagasi, lõpetas ta tamsulosini võtmise. Peapööritust esineb hulga harvem ning "sikutav" tunne on kadunud. Kuid seksuaalfunktsioon ei ole eriti taastunud - väidetavalt puudub igasugune tunne sugutis. Eelmisel nädalal õnnestus üks vahekord (see oli 1 kahest korrast, kui ta midagi olevat tundnud üldse), väga üle ei pingutanud, seetõttu saab seda lugeda õnnestunuks. Seemnevedeliku hulk samas oli nullilähedane.

Kuid nüüd mure: meil on aktuaalne lapsesoov, minul vanust 40. Sellest siis küsimus(ed):

1. Kas sellised kõrvalmõjud on levinud?
2. Kui kiiresti võiks loota seksuaalfunktsioonide (erektsiooni ja normaalse seemnepurske) taastumist? St kas 2 nädalat on liiga lühike aeg - ja veel ei peaks muretsema?
3. Kui peaks taastuma erektsioon, kuid seemnevedeliku hulk jääma väheseks: kas võib loota, et selles väheses koguses on ka seemnerakke?
4. Kas tamsulosini tarvitamisega kaasnevad sellised kõrvalnähud võivad olla pöördumatud?
5. Millised võimalused/meetodid on olemas kunstlikuks rasestumiseks meespoole selliste probleemide puhul? (Vanus survestab)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõik nimetatud - antidepressanid, ülemäärane alkoholi ja tamsulosiini tüüpi ravimid mõjutavad seemnepurset. Inimene on individuaalne ja kahjuks ühte selget vastust taastumise kohta ei oska öelda. Tundub, et siin ju veel miskeid põhjuseid - miks antidepressant üldse kirjutati? Seksuaalne huvi on enam seotud meesuguhormooni ja prühholoogiliste teguritega. Enne kunstlikul teel lahendamist tuleks selgeks teha kus on probleem ja kuna see on seotud mitme mehe tervisemurega, see ka korrigeerida. Spermide olemasolu kohta annab vastuse ikkagi vaid sperma analüüs.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Imelikud punnid peenisel

Tere

Umbes 2-3 kuud tagasi avastasin, et peenisele on imelikud punnid tekkinud. Alguses oli neid vähe, nüüd aga juba rohkem. Need ei valuta ega sügele. Sarnased punnid/mügarikud on mul munandikotil ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Vabandust hilinenud vastuse pärast!
Pildi alusel kahtlustaksin eelkõige kondüloome. Tekitajaks HPV(iirus).
Siiski peaks silmaga peale vaatama. Ravi on enamasti kiire ja tõhus!
Soovitan ...

Loe edasi

Sperma ei taha välja tulla seksi ajal

Tere, põen sclerosis multiplexi 17 aastat, tarvitan erutavaid tablette, asi toimim hästi-erutun ja läheb kõvaks, aga seemnepurskeni ei jõua.
Tarvitan ka esitalopram tevat, kas peaks ravimit vahetama?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Neuroloogiliste häiretega seotud seksuaalprobleemide osas on meie kliinikus kõige suurem kogemus dr. Olev Poolametsal. Soovitan tema vastuvõtule pöörduda.
SM võib põhjustada väga varieeruvaid seksuaalhäireid. ...

Loe edasi

Alakõht

Tere,küsimus oleks jätmine.
Tunnen alakõhus vasakul pool valu, kui tegeleda oma asjadeg siis ei tunne seda justkui.kui niisamuti olla siis tajub ära,valu siis selline tuim,nagu miski häiriks.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Keeruline öelda. Koht, millele osutate seob reit kehaga. võimalik, et olete mõne liiduse ära venitanud. Sama koha peal on ka veresoonte joonise muutus. Samas, viimane on pindmine muutus, mis häiringut ...

Loe edasi

Eesnäärme krooniline põletik

Tere, dr. Punab!
Mul diagnoositi ca 3 a tagasi krooniline eesnäärmepõletik. Käisin TÜ Kliinikumi Tallinna esinduses Gonsiori tänaval. Mind võttis vastu dr. Vihljajev.
Ta kirjutas mulle alguses ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kroonilist eesnäärmepõletikku ei saa tõesti ravida, kui arsti juures üle aasta käia. Esmalt on uuringutega vaja teada saada eesnäärmepõletiku vorm. Sellest sõltub ka ravi ja jälgimisskeem - see tähendab ...

Loe edasi

Huguhaigus

Tere.
On tekkinud peenise peale punased laigud, meenutavad natuke nagu punaseid vinnipunne. Suhteliselt õrnalt paista. Mulle tundub uriin ka kuidagi imeliku lõhnaga.
Olin vahekorras hiljuti ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Pildi peal on tegemist tüüpilise peenisepea põletikuga. Arvestades tagapõhja tasuks kindlasti ära teha ka suguhaiguste uuringud. Tegu võib olla ka lihtsalt partneri tupepõletikust lähtuva probleemiga. ...

Loe edasi

Paise peenisel

Tere.
Tekkis peenisel kohe peenisepea taha nagu "rõõmurõnga" laadne paise umbes poole peenise ümber. Oleks nagu nahaall mingi asi.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilma läbivaatuseta päris kindlalt öelda ei saa, aga suure tõenäosusega on tegemist umbunud lümfisoonega. Põhjust ei teata. Hakkab vaikselt kaduma ja kuu aja pärast pole enamasti enam näha ega tunda. Eluviisi ...

Loe edasi

Paistes munand

Tere, hommikul oli parm munand valulik ja paistes. Ja päeva peale on paistetus ka suurenenud. On varem ka seda esinenud. Kunagi 6 aastat tagasie ehk käisin ka emos, siis oli asi hull. Kuid kunagi hiljem ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Klamüüdia on vaid üks võimalik tekitajatest. Soovitan siiski meestearsti vastuvõtule tulla. Suure tõenäosusega on tegemist kroonilise ägenemistega kulgeva põletikuga laiemalt sugutraktis, mis vajab nii ...

Loe edasi

Sügelus peenise eesnaha all

Eesnaha alt sügeleb vahepeal! Mõnikord päevas annab tunda rohkem teinekord vähem!eesnaha alla tekib pidevalt valge katt kuigi pesen seda regulaarselt ,vahel ajab peenise pea ka nahka!
Milles võib ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tüüpiline eesnahapõletiku kaebus. Tulge vastuvõtule. Soovitavalt enne visiiti 24 tundi eesnahaalust mitte pesta - siis näeb reaalset pilti ja saab vajadusel ka kohe külvi mikroobide suhtes teha.

Loe edasi

Genitaalne herpes

Tere,
minu partner väidab, et olen talle edasi andnud haiguse nimega genitaalne herpes. Minul endal pole olnud ega ole mingisuguseid kaebusi mis viitaksid antud haigusele (ajaperiood pärast väidetavat ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Herpes võib organismis vaikselt pesitseda aastaid. Väga keeruline on öelda, kus ja millal see täpselt saadud on. Passiivne viirusekandlus on teoreetiliselt võimalik. Herpese haigusnähtudeta vormi on ülikeeruline ...

Loe edasi

Öine erektsioon ja eesnaha põletik

öineerektsioon ei lase eesnaha põletikul taanduda

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Siis on tegemist ilmselt naha tihenemist põhjustava kroonilise eesnahapõletikuga, mis vajab pikka ja tugevat ravikuuri. Tulge vastuvõtule. Öine erektsioon on loomulik nähe ja ravi ei vaja.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: