HPV-viirus 13.06.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul avastati paar aastat tagasi HPV, aga ei pidavat olema ohtlik tüüp, vähemalt mitte minule. Mul on olnud mõned korrad kondüloomid ja Vartec lahusega olen saanud neist lahti. Nüüd mingi 4 kuud pole kondüloome esinenud. Umbes aasta tagasi avastati aga minu partneril düsplaasia, millest võib edasi areneda emakakaelavähk. Ta käib nüüd tihti kontrollis ja praegu on asi kontrolli all. Tema naistearst aga väidab, et kuna minul HPV, siis olen teda ka nakatanud. Tal on olnud enne mind ka teisi partnereid, seega kuidas naistearst saab 100% väita, et just mina olen teda nakatanud? Kas võib ka olla, et mina olen selle HPV saanud hoopis tema käest? Oleme suhtes 3 a ja enne teda mul kondüloome ei esinenud. Sellest HPV-st ei pidavat lahti saama. Naistearst soovitas mõlemale teha see vaktsiin, aga milleks seda teha, kui sellest ei pidavat ju lahti saama?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pole kuidagi võimalik kindlaks teha kust ja kelle kaudu see viirus teie suhtesse jõudis. HPV viirus ei ole enamasti igavene. Enam kui 70% juhtudest suudab organism, juhul kui uut nakatumist ei ole ja puuduvad ka teised põletikud sugutraktis, viiruse aasta jooksul kehast likvideerida. Vaktsiiniga viiruse ravisse suhtun ma ettevaatuse/skepsisega. Tänase teadmise raames ma seda ise ei kasuta. Ei välista samas, et uute teadusuuringute valguses võib see seisukoht siiski muutuda. Kõige olulisem on vältida kõrvalt lisanduvaid mikroobe ning kontrollida ja välja ravida välja kõik muud sugutrakti põletikud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Hpv test

Tere. Olen teinud paar aastat tagasi Hpv testi. Tulemused olid sellised
HPV 16 DNA Negatiivne
HPV 18 DNA Negatiivne
HPV kõrge riski (31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68) DNA Positiivne

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui südamerahu annab, siis tasub kindlasti test ära teha!
Tulge visiidile- vaatame seisu üle ja võtame testi. 24 tundi mitte peenist enne visiiti pesta. Kaasa ka hommikune esmasjoa uriin.

Loe edasi

Kas noormehi on mõtekas vaktsineerida hpv viiruste vastu

Kas noormehi on mõtekas vaktsineerida hpv viiruse vastu mis põhjustab peenisevähki

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peenisevähk on õnneks üliharv haigus.
Rohkem mõjutab meeste vaktsineerimine naiste riske.
Lisaks peaks kindlasti ennast vaktsineerima homo ja bi-seksuaalsed noored mehed, sest pärakuvähk on ...

Loe edasi

hpv

...kuidas HPV nakkub isegi kondoomi kasutades?Olen ise mees ja kuidas HPV mulle mõjub, millised on riskid, mida seksuaalelu puhul jälgida/vältida?Pole veel partneriga(hpv-ga) kondoomita olnud, kas pean ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kondoomi püsiv kasutamine kaitseb suguhaiguste eest 70% ulatuses. HPV on niivõrd laialt levinud ja suhteliselt süütu viirus, et sellepärast ei pea küll oma püsipartneriga preservatiivi kasutamise juurde ...

Loe edasi

HPV viirus

Tere!

Kas on võimalik, et mesterahval võib olla HPV viirus (või olla selle viirusekandja) 6 aastat. Lisaks veel, et seksuaalvahekorras on oldud vaid ühe partneriga.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mees võib olla HPV viiruse kandja.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: