Veenilaiend 07.06.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist, olen peatselt 23a saav noormees. Mul vist on tekkinud 1-2päeva tagasi reie ja keha ristumise (kubeme piirkond) kohta veenilaiend. Võrreldes teise jala sama kohaga, siis vist on õrnalt näha mingit veresoont ja peale vajutades on valus ka. Kuskilt internetist jäi silma, et see võib meestel viljatust tekitada? Kui kriitiline selle raviga on, sest hetkel viibin veel välismaal kuu aega ning pole kursis, kui pikad järjekorrad siis võivad olla. Kunagi varem vist on mul juba veenilaiend olnud, täpselt ei mäleta aga pakun, umbes 3-4a tagasi. Sel ajal oli üks munand teisest suurem ning meestearst suunas mind op-ile edasi. Sellest on ala kõhu-kubeme piiril vasakul pool 6-7cm arm. Kui pikad on Eestis selle ravi järjekorrad? Tunnen suurt hirmu viljatuse ees.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kaldun arvama, et vist mõtlete omale probleeme välja. Naha all on ikka veene näha. Arvestades paiknemist, pole tegu munandikoti veenilaiandiga. Ka viimane pole kaugeltki üheselt viljatuse põhjuseks. Munandikoti veenialindi leiame u 20-25% kõigist meestest. Ravi vajavad neist vaid kuni 5%. Ravi vajadus otsustatakse munandite mahu, munandi siseregulatsiooni mõjutavate hormoonide uuringute ja lõpuks sperma analüüsi alusel. Kui viljatushirm vaevab, siis tulge koju jõudes uuringutele. Praegu aga ärge otsige endale lisaprobleeme.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Testosteroon ja veenilaiend.

Kuidas mõjutab tervist nebidokuur, kui on veenilaiend munandikotis. Kas on mingit ohtu tervisele. Veenilaiend valu ei tee. Nebido kuur määrati, kuna testosterooni tase on liiga madal.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Veenileiend hormoonasendusravi ei mõjuta. Arvestades aga vanust kus madal testosteroonitase on suhteliselt harv leid, küsiks, mis on madala testosteroonitaseme põhjus. Kui selleks on munandi kahjustus, ...

Loe edasi

munandite veenilaiend

Tere,

olen oma mehega abielus olnud 13 aastat ja ei ole kordagi rasedaks jäänud.
Mul on eelmisest abielust laps. Alles hiljuti sain teada, et mehel on selline haigus nagu munandite veenilaiend ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mehe viljakust ei saa hinnata ainult ühe haiguse leiu alusel. Munandikoti veenilaiend on oluline meeste viljakust kahjustav haigus kuid alati see siiski spermatosoidide funktsiooni ja viljakust ei häiri. ...

Loe edasi

munandi veenilaiendid

kui on tegemist munandi veenilaiendiga.. ja arst ütles et tulevikus läheb veen laiemaks ja siis suletakse alakõhust veresoon mis on vigane..
aga küsimus on selline et mul on selle ootamisega ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ei - veenilaiend ei süvene ja ei suurene kiiresti. Ilmselt on siin lisaks veel mingi probleem - kõige suurema tõenäosusega mingi sugutrakti põletik. Soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus ...

Loe edasi

Valu

Tere,oskate te öelda mis võib olla põhjuseks vahelduva eduga esinev valu munandites?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Krooniline sugutrakti põletik. Harva munandikoti veenilaiend. Vaadake lisaks portaali sektsioonist Tasub teada / uuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

probleem munanditega

mul on vasakpoolsel munandil mingisugune klomp või mügarik....
mis see võiks olla???
ette täandes

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Võimalikeks variantideks on munandikoti veenilaiend või munandimanuse tsüst. Kui muutus on tekkinud hiljuti, siis tuleb kindlasti välistada ka munandi kasvaja võimalus. Soovitan soojalt meestearsti külastada.
Loe edasi

veenilaiend munandis

Tere!
Mu mehel avastati ühes munandis veenilaiend ja arst soovitas, et noortel meestel tuleks see opereerida,sest seprma kvaliteet muidu langeb ja ei pruugi lapsi saada. Seoses sellega tekkisid mõned ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Opereerima peab vaid neid mehi, kellel on suur veenilaiend või veenilaiend juba kahjustab munandit. Mingil juhul ei pea lõikama kõiki 17-20% mehi, kellel selle haiguse diagnoosida võib.
Operatsioon ...

Loe edasi

veenilaiend

Tere, mul on ühel munandil veenilaiend, et tekkis selline küsimus: kuidas ja mis moodi see potentsi mõjutab? ja kuidas seda ravitakse?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kõigepealt tuleb selgeks teha, kas seda üldse on vaja ravida. 80 % veenilaiendiga meestest ei vaja mingit ravi.
Veenilaiend võib esmalt mõjutada mehe viljakust. Paarkümmend aastat hiljem võib enneaegselt ...

Loe edasi

Munandikoti veenilaiend

Kui munandikoti veenilaiend vajab operatiivset ravi, siis kui keeruline selline operatsioon on? Kas operatsioonil võib olla mingeid negatiivseid tagajärgi? Milline on opertasiooni mõju viljakusele? Kui ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Lööge otsingusse sisse `munandi veenilaiendi operatsioon`, sealt leiate minu 15.01.2004 antud põhjaliku vastuse.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

veenilaiend

Tere
küsimus järgmine .Kui on suuremat sorti munandi veenilaiend ,kas siis tuleks vältida spordi tegemist.Mõnikord on peale trennitegemist kuidagi ebamugav tunne selles piirkonnas ja selle poole ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui on suuremat sorti veenilaiend, mis ka häda teeb, siis soovitaksin küll operatiivset ravi. Spordist loobumine ei likvideeri põhjust.
Edu, Margus Punab

Loe edasi

VeenilaiendTere

Kuidas võib kahjustada tervist munandikoti veenilaiend?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahjustus sõltub ühelt poolt veenilaiendi suurusest ja teisalt ka munandite mahust. Suurtele munanditele ei jõua (väike) veenilaiend tavaliselt olulist mõju avaldada. Raskematel juhtudel halveneb eelkõige ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: