Punetavad laigud peenisel ning valus urineerimine 03.06.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Selline mure, et mu mehel tekkisid umbes paar kuud tagasi peenise otsale punetavad laigud, mis tulevad ja lähevad. Nüüd nädal tagasi tekkis ka valus urineerimine. Suguhaigust me ei kahtlusta, sest mees käis jaanuaris suguhaiguste teste tegemas. Minul isiklikult pidevalt seen. Millest selline probleem võib tulla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kokku krooniline sugutrakti põletik teie partnersuhtes. Seenpõletikul on mingi põhjus - tule mikrofloora ei suuda seente kasvu kontrollida. Ilmselt peaksite üheaegselt sugutrakti põletike uuringud ära tegma. Mehel oleks lisaks suguhaiguste testidele kasulik teha nii sperma analüüs kui ka eesnääremesekreedi uuring. Sealt kindlasti ka mirkoobide testid. Kui mees peaks vastuvõtule jõudma, oleks kasulik kaasa võtta suguhaiguste testide tulemused. Mõnikord on ka ses osas vaja lisateste teha.