Erineva tundlikkusega ala sugutipeas 21.05.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere lp. Dr Punab,

mul umbes viimased kolm-neli kuud sugutipea ühes osas selline kergelt suruv tunne. St tunnen seda koha olemasolu. Umbes nagu oleks millegi peal kõhuli maganud ning nüüd annaks tunda kerge muljumine, kuid see on aegajalt, mitte pidevalt, öösel samuti ei ole.
Seda on keeruline kirjeldada, sest ei ole visuaalselt midagi näha, ei ole muid sümtomeid ei urineerimisel ei muude funktsioonidega ja ka ei suuda katsudes tuvastada täpset kohta (katsudes valus ei ole), aga see on ala selle vasemal küljel. Justkui verevarustus oleks ühes punktis kehvem.
Ning samuti on selline tunne munandite ja anuse vahelisel alal.
Imelik öelda, aga justkui selline tunne, nagu oleks pikalt jalgrattaga sõitnud, et ära hõõrunud-muljunud, kuid ei ole seda teinud ning ei ole ka mingeid väliseid tunnuseid.
Mingil ajal oli sarnane tunne ka puusaliigese kohal, justkui kerge kõrvetuse tunne, käisin ka nahaarsti juures ja tema vaatas mu puusanahka, kuid ei tuvastanud mingeid kõrvalekaldeid ja mainisn, et ka genitaalipiirkonnas kogen aegajalt viimasel ajal sarnast tunnet, siis arvas ta, et äkki on mingi närvidest tekkinud naha tundlikkuse probleem.
Hetkel on aga sugutipeas see selline suruv tunne jätkuv ning jalgade vahel eelkirjeldatud kohas samuti kergelt isegi mitte kipitav, aga teistmoodi tundlikkusega ala.
Vabandan, kui mu kirjeldus veidi segane sai, aga ei oska kuidagi täpsemalt seda kirjeldada, kuna ei saa ka otse katsudes öelda, et vat siit on valus jne, kuid see erinevalt tunduv ala segab siiski pisut.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eks see üks keeruline probleem ole. Kirjelduse järgi kahtlustaksin esmajoones mõne vaagnat varustava närvi ärritusseisundit. Samas on ebamugavustunne peenise pea piirkonnas ja perineumil, mida ka kirjeldate ka eesnäärmehaiguste, eelkõige alaägeda põletiku tunnuseks. Kui segab, siis tasuks arstiga nõu pidada. Meie saame välistada7kinnitada eeesnäärme poole. Kui see pool korras, siis on olemas inimesed, kes saavad aidata ka närvijuure ärrituse puhul.