Miks finasteriid põhjustab kõrvalmõjusid, mis ei lõpe isegi pärast ravimi võtmist? 20.05.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Miks finasteriid (Propecia) põhjustab kõrvalmõjusid, mis ei lahene isegi pärast ravimi võtmist? Mis on see mehhanism seal taga? Infolehel on kirjas, et võib minna nii, kui ravimit riskid võtta, samuti räägivad mõned arstid Internetis sellest. On sellele mingi seletus? Või on see mingi valeinformatsioon, mis kogemata liikvele sattunud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei saa aru, mis muredest te kõnelete. Kõigil ravimitel on kõrvaltoimeid, kuid püsivad on need üliharva. Sama ka Propeciaga.